przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 września 2016

List Prezydenta Andrzeja Dudy do Stana Borysa

  |   "Pańska troska o piękno polskiej mowy i upowszechnianie polskiej poezji zasługują na słowa uznania" - napisał Prezydent. "Pańska troska o piękno polskiej mowy i upowszechnianie polskiej poezji zasługują na słowa uznania" - napisał Prezydent.

Pan
Stan Borys
 

Z okazji 75. urodzin proszę przyjąć serdeczne życzenia satysfakcji z Pańskiego bogatego dorobku muzycznego, poetyckiego i aktorskiego. Pragnę życzyć Panu kolejnych sukcesów na scenach w kraju i poza jego granicami, niesłabnących sił ducha i ciała oraz wszelkiej pomyślności.

 

Pana rocznica urodzin jest też dla mnie doskonałą sposobnością do złożenia gratulacji z okazji jubileuszu 55 lat obecności na scenie artystycznej. Pańskie wszechstronne talenty, wrażliwość na poezję, na człowieka i piękno świata zaskarbiły sobie serca tak wielu ludzi. W trudnym dla Polski czasie Pańska postawa nieugiętości wobec panujących prądów i konsekwentne podążanie własną drogą były świadectwem odwagi i wewnętrznej wolności.

 

Pańska troska o piękno polskiej mowy i upowszechnianie polskiej poezji zasługują na słowa uznania. Pragnę przekazać Panu wyrazy wdzięczności za Pański wkład w rozwój naszej kultury oraz dbanie o dobre imię naszego kraju na świecie.

 

Wierzę, że Pańska twórczość nadal będzie fascynować i inspirować kolejne pokolenia.

 

Raz jeszcze proszę o przyjęcie najlepszych jubileuszowych życzeń.  

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.