Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 8 września 2016

„Rozwija Pan swoją twórczość, pozostając wiernym samemu sobie oraz swojej publiczności”

List Prezydenta RP do Krzysztofa Krawczyka (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Pan
Krzysztof Krawczyk
 
Szanowny Panie!
 

Proszę przyjąć serdeczne gratulacje z okazji Pańskich urodzin. Przy tej sposobności pragnę przekazać słowa uznania dla Pana dorobku estradowego. Winszuję nagród i wyróżnień, w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, ale przede wszystkim ogromnej życzliwości polskich słuchaczy. Rozwija Pan swoją twórczość, pozostając wiernym samemu sobie oraz swojej publiczności – zarówno podczas występów z zespołem Trubadurzy, jak i w solowej karierze umiał Pan wzruszyć polskiego odbiorcę i przemówić wprost do jego wrażliwości.

 

Pański singiel Solidarity należy do dziedzictwa wspaniałych czasów „Solidarności”. Przypomina on o szczególnym zaangażowaniu ludzi kultury w opór przeciw komunistycznemu systemowi. Jestem też ujęty szczerą i bezpośrednią postawą Pana wobec chrześcijańskich wartości, na które powołuje się Pan w oficjalnych wypowiedziach.

 

Życzę, by niegasnące uznanie publiczności zachęcało do tego, by dalej występować i tworzyć. By obecność Pańskiej piosenki w domach i sercach polskich słuchaczy długo cieszyła i inspirowała. Panu, Pańskiej Rodzinie i Bliskim przekazuję wyrazy szacunkui serdeczne pozdrowienia. 

 
Z sympatią,
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda
 
 List Prezydenta RP do Krzysztofa Krawczyka
 
Poleć znajomemu