przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 30 września 2016

List Prezydenta z okazji „Dnia Budowlanych 2016”

Uczestnicy i Organizatorzy

Centralnych Uroczystości

z okazji „Dnia Budowlanych 2016”
 
 
Szanowni Państwo!
 

Obecna uroczystość, będąca tradycyjnym, corocznym spotkaniem pracodawców, przedstawicieli związków, izb i stowarzyszeń związanych z sektorem budowlanym, świadczy o poczuciu wspólnoty Państwa środowiska. Serdecznie pozdrawiam  wszystkich uczestników centralnych obchodów „Dnia Budowlanych 2016”. Słowa powitania wraz z wyrazami szacunku i najlepszymi życzeniami kieruję za Państwa pośrednictwem do wszystkich pracowników zatrudnionych w tym ważnym dziale gospodarki narodowej.

 

Obejmując dzisiejsze spotkanie honorowym patronatem, pragnąłem dać wyraz uznaniu dla Państwa pracy, której efektem jest zmieniający się krajobraz naszego kraju, rozbudowa polskich miast, miasteczek i wsi, inwestycje mieszkaniowe i rozwój towarzyszącej im infrastruktury – to wszystko, co decyduje o komforcie życia Polaków.

 
Szanowni Państwo!
 

Cieszę się, że budownictwo należy w naszym kraju do tych dynamicznych branż, które zapewniają nie tylko tysiące miejsc pracy, ale mają także znaczący udział w Produkcie Krajowym Brutto. Sektor budowlany to również ważny czynnik rozwoju Polski, element naszej konkurencyjności i samodzielności gospodarczej.

 

Jestem przekonany, że działania państwa – zapowiedziana przez resort rozwoju strategia wspierania polskich inwestorów oraz przyjęty przed kilkoma dniami przez rząd Narodowy Program Mieszkaniowy – staną się dla Państwa sektora impulsem rozwojowym i zapewnią wielu firmom z branży poczucie większej stabilizacji, a w rezultacie przyczynią się do dalszego wzrostu konkurencyjności polskiego biznesu.

 

Raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim zatrudnionym w budownictwie za solidną pracę i dotychczasowy wkład w rozwój polskiej gospodarki. Gratuluję osobom wyróżnionym za szczególne zasługi dla tego sektora. Z okazji „Dnia Budowlanych 2016” życzę wszystkim firmom związanym z branżą jak najlepszych wyników ekonomicznych.

 

Życzę budownictwu dobrej koniunktury, a Państwu wszelkiej osobistej i zawodowej pomyślności.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

 

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.