Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 11 listopada 2016

List Andrzeja Dudy do uczestników Marszu Niepodległości

  |   List w imieniu Prezydenta odczytał Minister Wojciech Kolarski. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) List w imieniu Prezydenta odczytał Minister Wojciech Kolarski. (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)
Organizatorzy i Uczestnicy
Marszu Niepodległości
w Warszawie
 

Szanowni Państwo!

Drodzy Rodacy!

 

Narodowe Święto Niepodległości upamiętnia wielki, historyczny sukces Polaków – wyzwolenie spod obcej władzy i odzyskanie suwerennego państwa. Dzisiaj ze szczególną wdzięcznością i podziwem myślimy o pokoleniach, które na ten sukces zapracowały, które go wywalczyły. O męstwie, wiedzy, ofiarności i determinacji tych, dzięki którym wolna Polska powróciła na mapę Europy.

 

Dlatego w całym kraju i za granicą, w mniejszych i większych miejscowościach, na placach i ulicach, przy grobach i pomnikach narodowych bohaterów, ze śpiewem i muzyką lub w modlitewnej ciszy – wyrażamy przywiązanie i wierność wobec Ojczyzny.


Darząc się wzajemnym szacunkiem, w poczuciu powagi i godności tego święta gromadzimy się pod biało-czerwonymi flagami i wizerunkami Orła Białego. Razem, a jednocześnie każdy na swój sposób, korzystamy z najcenniejszego dobra, z naszej wolności.

 

Bardzo pragnę – i wiem, że oczekiwanie to podziela wielu Polaków – aby te dobre uczucia i przesłanie dzisiejszego święta towarzyszyły nam wszystkim każdego dnia. Głęboko wierzę, że sięgając do doświadczeń ojców polskiej niepodległości zapiszemy nowe, piękne karty w historii suwerennej Rzeczypospolitej.

 

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę, aby duma i radość z Państwa osobistych osiągnięć i rodzinnego szczęścia łączyły się z dumą i radością z sukcesów naszej Ojczyzny. Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam. 

 

Z wyrazami szacunku

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

 

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu