przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 30 listopada 2016

List prezydenta na Gali XIX edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości

Uczestnicy i Organizatorzy

Gali XIX edycji Konkursu
Polski Produkt Przyszłości
 
 
 
 
 
 
Szanowna Pani Prezes!
Szanowni  Laureaci!
Panie i Panowie!
 

Odczuwam wielką satysfakcję, że rodzime jednostki naukowe, konsorcja i przedsiębiorcy mogą pochwalić się projektami, które zostały uhonorowane w kolejnej, dziewiętnastej już edycji Konkursu Polski Produkt Przyszłości. Serdecznie gratuluję wszystkim nominowanym, a przede wszystkim laureatom nagród i wyróżnień specjalnych. Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przekazuję wyrazy uznania za organizację konkursu, którego już sama nazwa jest sygnałem, że kładzie on nacisk na rozwój potencjału polskich twórców innowacyjnych wyrobów i technologii.

 

Siła naszej gospodarki w ogromnym stopniu zależy od talentów i sukcesów naszych przedsiębiorców. Wszystko, co służy rozwojowi rodzimej przedsiębiorczości, służy Polsce i Polakom. Rzeczpospolita potrzebuje kreatywnych postaw, potrzebuje nowoczesnych produktów i projektów będących owocem polskiej myśli technicznej. To właśnie innowacyjność stanowi dzisiaj jeden z najważniejszych elementów w budowaniu atrakcyjności naszej gospodarki.

 

Dlatego tak ważne jest, że z każdym rokiem przybywa na naszym rynku firm będących w stanie sprostać wymogom Polskiego Produktu Przyszłości. To dobry sygnał dla gospodarki, która potrzebuje  rozwijających się i odnoszących sukcesy przedsiębiorstw. Szczególnym powodem do zadowolenia są nagrodzone w konkursie jednostki badawcze, mające niekwestionowany udział w dokonującym się w Polsce postępie naukowo-technicznym.

 

Sam, jako Prezydent Rzeczypospolitej, staram się przyczyniać do tworzenia kompleksowej strategii dla polskiej gospodarki, promować przedsiębiorczość i talenty Polaków. Temu m.in. służy ścisła współpraca z rządem, z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który swoją Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju zaprezentował na forum Narodowej Rady Rozwoju, także organizowane w Pałacu Prezydenckim wydarzenia związane ze wsparciem rodzimej przedsiębiorczości oraz wniesiony do Sejmu projekt ustawy o obowiązkowej ocenie skutków regulacji z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw. Bardzo mi zależy, aby polscy przedsiębiorcy mieli poczucie, że Rzeczpospolita ich ceni i wspiera, że głowa państwa rozumie ich potrzeby i z uznaniem odnosi się do ich dokonań.

 

Uczestnicy i laureaci Konkursu Polskiego Produktu Przyszłości udowadniają, że Polacy chcą i potrafią być twórcami innowacyjnych rozwiązań. Dzięki takim przedsiębiorcom, inżynierom i badaczom, którzy rosnącą konkurencję traktują jako wyzwanie, nasza niepodległa Ojczyzna dokonała już istotnego ekonomicznego skoku. Jestem przekonany, że stać nas na jeszcze więcej, że wszyscy powinniśmy mieć jeden cel – silną gospodarkę, która jest niezbędnym warunkiem silnej Polski i że będą Państwo w tym dziele mieli swój znaczący udział.  

 

Życzę więc Państwu kolejnych osiągnięć. Życzę twórczych inspiracji będących źródłem Państwa nowych sukcesów oraz wszelkiej osobistej i zawodowej pomyślności.

 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.