przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 15 sierpnia 2015

List prezydenta z okazji Dożynek Gminy Moszczenica

Organizatorzy i Uczestnicy

Dożynek Gminy Moszczenica

 
 
 
Dziękowanie rolnikom za plony, a Matce Bożej Zielnej za opiekę to część pięknej polskiej tradycji. Jej symbolem są wspaniałe wieńce kwiatów oraz zbóż, z których powstaje polski chleb. Dlatego w dniu dożynkowego święta w Gminie Moszczenica proszę przyjąć serdeczne słowa uznania dla Państwa ciężkiej pracy, dla troski o pielęgnowanie dożynkowych tradycji, dla wszelkich działań służących Państwa wspólnocie.
 

Dziękuję za ogromne zaufanie, jakiego mieszkańcy gminy udzielili mi w wyborach prezydenckich. Jest ono dla mnie wielkim zobowiązaniem. Obejmując urząd Prezydenta Rzeczypospolitej, zadeklarowałem, że dotrzymam złożonych obietnic. Dotyczy to również polskiej wsi.


Będę zabiegał o jej rozwój z pełnym przekonaniem, że rolnicza praca i kultura to wartość istotna dla całej Polski. Proszę o dalsze wsparcie dla mojego celu, jakim jest budowanie polskiej jedności i solidarności.

 

Gratuluję zwycięzcom konkursu wieńców, pozdrawiam uczestników dożynkowego korowodu i wszystkich mieszkańców Gminy Moszczenica. Życzę, by Państwa ciężka praca była powszechnie szanowana. By kolejne pokolenia gospodarzy włączały się we wspólne działania i odczuwały radość ze wspólnych świąt. Życzę pomyślności i obfitych plonów.
Szczęść Boże!

 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.