Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 grudnia 2016

List kondolencyjny Prezydenta RP w związku z atakiem terrorystycznym w Berlinie

Wielce Szanowny Panie Prezydencie,

 

z bólem przyjąłem wiadomość o ataku terrorystycznym, który wydarzył się w Berlinie podczas jarmarku bożonarodzeniowego. Zapewniam Pana, że w tych trudnych chwilach jesteśmy myślami i modlitwą z rodzinami ofiar. Mam również nadzieję, że ranni szybko odzyskają zdrowie i będą mogli szczęśliwie wrócić do swoich rodzin.

 

Ta tragedia w szczególny sposób dotknęła także Polaków, gdyż pośród ofiar znalazł się mój Rodak, kierowca ciężarówki, który został brutalnie zamordowany przez zamachowca w tym straszliwym akcie terroru.

 

Każdy atak wymierzony w niewinnych ludzi rodzi w nas jeszcze większą determinację do walki z zagrożeniem terrorystycznym w Europie. Chcę zapewnić Pana Prezydenta o gotowości wsparcia ze strony właściwych służb państwa polskiego. Nasze sąsiedztwo zobowiązuje nas do współpracy w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim naszym obywatelom. Dziś szczególnie Naród Polski solidaryzuje się z Narodem Niemieckim w potrzebie zapewnienia Europie spokojnej przyszłości.

 

W imieniu własnym oraz wszystkich moich Rodaków chciałbym złożyć na Pana ręce wyrazy głębokiego współczucia dla bliskich ofiar oraz wszystkich obywateli Republiki Federalnej Niemiec.


Z wyrazami najwyższego szacunku,

 

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu