przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 23 grudnia 2016

List Prezydenta RP do Pułkownika Franciszka Kornickiego z okazji 100. urodzin

Szanowny Panie Pułkowniku!

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas radości i ciepła rodzinnych spotkań, spokoju domowego zacisza, jedności i wzajemnej serdeczności umacnianych przez wspólne kultywowanie świątecznych zwyczajów i tradycji. To również czas, gdy w naszych sercach wzbiera wdzięczność wobec wszystkich, którzy dla zachowania Polski i polskości, dla wolności i pomyślności naszego narodu gotowi byli ponieść każdą ofiarę.

 

Dlatego w imieniu własnym oraz naszych rodaków w kraju i za granicą pragnę złożyć Panu życzenia pogodnych, spokojnych, błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego – a także najserdeczniejsze gratulacje z okazji niedawnej setnej rocznicy Pańskich urodzin.


Życzę Panu Pułkownikowi dobrego zdrowia, satysfakcji z Pańskich wyjątkowych dokonań, rodzinnego szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Proszę przyjąć wyrazy najwyższego uznania i szacunku dla Pańskiej ofiarnej służby, męstwa i żołnierskiego kunsztu, którymi zapisał Pan wspaniałe karty w historii polskiego oręża.

 

Dziękuję też za zaangażowanie w inicjatywy służące upamiętnieniu udziału polskich lotników w zwycięstwie sił alianckich nad niemiecką III Rzeszą. Ufam, że świadectwo Pańskiego życia, Pana odwaga, prawość i patriotyzm będą inspirować kolejne pokolenia Polaków – a w sposób szczególny tych, którzy strzegą polskiego nieba.

 

Raz jeszcze proszę o przyjęcie serdecznych urodzinowych życzeń i powinszowań. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Z wyrazami szacunku 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.