przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 10 kwietnia 2017

List prezydenta do Ewy Dałkowskiej z okazji urodzin

Pani

Ewa Dałkowska

Wielce Szanowna Pani- Droga Jubilatko! 
 
Z okazji jubileuszu Pani 70. urodzin przesyłam wyrazy szacunku i najlepsze życzenia. Chcę dzisiaj gorąco podziękować Pani za cały bogaty dorobek artystyczny oraz za konsekwentne zaangażowanie w sprawy publiczne zarówno w czasach pokojowych zmagań wielkiego ruchu „Solidarności” z komunizmem, jak również w wolnej Polsce.
 

Działając w obu tych sferach, łączy Pani harmonijnie dbałość o dziedzictwo kultury narodowej i języka ojczystego z troską o dobro wspólne i wartości, które są fundamentem Rzeczypospolitej. Uważam, że ten przykład postawy wybitnej artystki, która nie stroni od podejmowania odpowiedzialności za Ojczyznę, jest bardzo ważny.

 

Pani osobiste świadectwo jest cenne dla nas, widzów i słuchaczy. Wierzę, że ma ono też istotny wpływ na wielu artystów kolejnych pokoleń.

 

W tym dniu szczególnym dla Pani, a zarazem dla wszystkich Polaków nie sposób nie wspomnieć jednej z ostatnich Pani kreacji: w filmie "Smoleńsk", gdzie wcieliła się Pani w rolę śp. Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej. We własnym imieniu, ale jestem przekonany, że również bardzo licznej publiczności, serdecznie dziękuję za wrażliwość i szacunek, z jakimi odtworzyła Pani tę piękną, szlachetną postać.

 

Z pewnością granie osoby, która tak niedawno przecież była jeszcze między nami i którą doskonale pamiętamy, stanowiło szczególnie trudne zadanie. Sposób, w jaki podjęła Pani to wyzwanie i sprostała mu, jest niewątpliwie dowodem najwyższego kunsztu aktorskiego.

 

Raz jeszcze winszując dzisiejszego jubileuszu, z serca życzę Pani wielu dalszych lat w zdrowiu i pełni sił artystycznych. Życzę Pani satysfakcji z dotychczasowych sukcesów oraz wielu kolejnych znaczących dokonań.

 

Chcę także podziękować Pani za udział w pracach Kapituły Orderu Odrodzenia Polski. Bardzo liczę na kontynuowanie tej owocnej współpracy przez następne lata.

 
Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii 
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.