przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 21 kwietnia 2017

List prezydenta z okazji jubileuszu 90-lecia Radia Kraków

 Organizatorzy i Uczestnicy

 uroczystej gali jubileuszu

 90-lecia Radia Kraków

 
 
 Szanowni Państwo!
 
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, przybyłych do Opery Krakowskiej na uroczystą galę jubileuszu 90-lecia Radia Kraków. Z tej okazji składam wyrazy uznania i gratulacje jego zarządowi, redaktorom i pracownikom.
 

Rozgłośnia krakowska rozpoczęła działalność już dwa lata po warszawskiej centrali Polskiego Radia jako druga w odrodzonej Rzeczypospolitej. To ona zainaugurowała codzienne transmisje hejnału z Wieży Mariackiej, które dla kilku już pokoleń Polaków stały się najbardziej rozpoznawalnym symbolem obecności anten publicznych w eterze.

 

Radio Kraków jest też najstarszą spośród rozgłośni regionalnych, które – w moim przekonaniu – pełnią bardzo odpowiedzialną misję w naszym kraju. Uważam bowiem, że media lokalne są bezcennym ogniwem w polskim obiegu informacyjnym. Miliony słuchaczy traktują je jako główne źródło rzetelnych wiadomości o sprawach istotnych zarówno dla całego kraju, jak też dla poszczególnych miast i regionów.

 

Cieszę się, że Radio Kraków realizuje te zadania profesjonalnie i sumiennie. Sam miałem okazję przekonać się o tym, wielokrotnie, goszcząc w Państwa studiu jako radny, poseł na Sejm i deputowany do Parlamentu Europejskiego. Wspominam te spotkania z prawdziwą przyjemnością, gdyż zawsze miałem poczucie, że dzięki pracy dziennikarzy rozgłośni debata publiczna ma właściwy, wysoki poziom merytoryczny, a do mieszkańców Krakowa i Małopolski docierają informacje potrzebne i oczekiwane. I za to z serca Państwu dzisiaj dziękuję.

 

Znam dobrze Radio Kraków również jako słuchacz i wiem, że towarzyszy ono społeczności lokalnej we wszelkich ważnych wydarzeniach społecznych, w tym sportowych, zwłaszcza dzięki uruchomionemu w 2015 roku pasmu Radio Kraków Transmisje.

 

Wysoko cenię także wkład rozgłośni w upowszechnianie dostępu do kultury. Szczególną rolę odgrywa to w mniejszych ośrodkach, których mieszkańcy mogą uczestniczyć w życiu muzycznym i literackim za pośrednictwem tradycyjnych fal radiowych, jak też przekazu cyfrowego i internetowego, nadawanego przez rozgłośnię OFF Radio Kraków.

 

Raz jeszcze winszując jubileuszu, chcę podziękować za to, że dzięki Państwu Radio Kraków stale się rozwija i unowocześnia, pozostając medium lubianym i atrakcyjnym dla społeczności całej Małopolski. Jestem przekonany, że dotychczasowe sukcesy napawają Państwa słusznym poczuciem dumy, a zarazem inspirują do podejmowania wciąż nowych wyzwań.

 

Życzę Państwu na tej drodze wielu kolejnych ważnych osiągnięć. Ważnych dla Państwa – dziennikarzy – i dla całego Radia Kraków, ale równie ważnych dla wiernych słuchaczy.

 
 

Z wyrazami szacunku i sympatii

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.