przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 28 kwietnia 2017

Życzenia prezydenta dla Wandy Warskiej z okazji urodzin

Pani

Wanda Warska
 
 
 
Wielce Szanowna Pani – Dostojna Jubilatko!
  

Z okazji jubileuszu Pani 85. urodzin przesyłam gratulacje, wyrazy szacunku i najlepsze życzenia. W tym wyjątkowym dniu chcę podziękować Pani za wspaniały dorobek przeszło sześćdziesięciu lat pracy artystycznej.

 

Powszechnie i w pełni zasłużenie uznaje się Panią za mistrzynię wokalistyki jazzowej. Wykonując we własnym, niepowtarzalnym stylu arcydzieła poezji polskiej wszystkich epok, twórczo reinterpretuje i uwspółcześnia Pani kanon literacki. Wirtuozeria Pani „śpiewowieści” przyczynia się do przybliżenia dzisiejszej publiczności zarówno dzieł klasycznych, napisanych przed wieloma stuleciami, jak i powstających w ostatnich czasach.

 

Pani piękny głos i głęboka wrażliwość na nowo wydobywają sens prezentowanych utworów i odkrywają znaczenia, które wcześniej umykały uwadze nas, słuchaczy. Dziękuję za tę wielką zasługę dla kultury polskiej, jaką stanowi ożywianie na scenie najdawniejszej tradycji, ściśle łączącej wiersz ze śpiewem, słowo z melodią.

 

Dziękuję także za wszystkie chwile wzruszeń i radości, które dane nam jest przeżywać dzięki Pani talentowi i kunsztowi. Chcę również wyrazić uznanie dla tego wyjątkowego rodzinnego przedsięwzięcia, jakim jest Piwnica Artystyczna Kurylewiczów, działająca od pół wieku w kamienicy Wójtowskiej przy Rynku Starego Miasta 19.

 

Wraz z mężem Andrzejem Kurylewiczem i córką Gabrielą Kurylewicz stworzyła Pani unikatowe miejsce na mapie kulturalnej Warszawy i całej Polski, w którym kultywuje się wspaniałą modernistyczną tradycję „korespondencji sztuk”: muzyki, literatury i plastyki. Bardzo się cieszę, że w świecie, który coraz szybciej pędzi naprzód, wciąż nie brakuje takich przestrzeni niespiesznej refleksji i bezinteresownego zachwytu. I że mają one swoich licznych i wiernych bywalców.

 

Raz jeszcze winszując jubileuszu, z serca życzę Pani zdrowia oraz słusznej satysfakcji  z tak wielu pięknych dokonań.

 
 
Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.