przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 7 maja 2017

Depesza gratulacyjna Prezydenta RP do Prezydenta-elekta Republiki Francuskiej [PL/ENG]

 Depesza gratulacyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy do Prezydenta-elekta Republiki Francuskiej Pana Emmanuela Macrona z okazji zwycięstwa w wyborach prezydenckich 7 maja 2017 r.

 

Szanowny Panie Prezydencie,
 

W imieniu Narodu Polskiego i swoim własnym składam Panu szczere gratulacje z okazji wyboru na Prezydenta Republiki Francuskiej. Polskę i Francję łączą wielowiekowe więzy współpracy i przyjaźni. Jestem przekonany, że będziemy mogli od teraz wspólnie kontynuować te dobre tradycje.

 

Liczę na nasze spotkanie w najbliższym czasie, które pozwoli na podjęcie dialogu na temat przyszłości wspólnej Europy, zbudowanej na zasadach wzajemnego szacunku równych państw i wolnych narodów.

 

ENGLISH VERSION>>

 

Mam nadzieję na owocną współpracę w zakresie odbudowy zaufania Europejczyków do procesu integracji europejskiej, który opiera się na wspólnych wartościach i na jednolitym rynku czterech wolności gospodarczych.

 

Liczę także na wzmocnienie naszej współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. Skuteczność tego formatu, ze względów geograficznych, historycznych i politycznych, może stanowić  bardzo cenny wkład Francji, Polski i Niemiec w budowę stabilnej i dynamicznie rozwijającej się Europy.

 

Jestem przekonany, że łączy nas wspólna troska o bezpieczeństwo naszego kontynentu, czego gwarancją jest współpraca transatlantycka w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, odpowiedzialna polityka w ramach Unii Europejskiej i z naszymi sąsiadami oraz przestrzeganie prawa międzynarodowego.

 

Proszę przyjąć Panie Prezydencie  życzenia wszelkiej pomyślności dla Pana osobiście oraz Francji i Narodu Francuskiego pod Pana przywództwem.

 

                                                                              Andrzej Duda

                                                               Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.