przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 15 maja 2017

Życzenia od Pary Prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda

Szanowni Państwo!

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin wszystkim polskim rodzinom przekazujemy wyrazy szacunku i najserdeczniejsze życzenia. Życzymy, aby w rodzinie stale doświadczali Państwo miłości, zrozumienia, zaufania i bliskości. Aby wszystkie pokolenia – dziadków, rodziców i dzieci – łączyły serdeczne, trwałe więzy. Aby mogli Państwo spędzać ze sobą więcej czasu. Aby jak najczęściej dzielili się dobrymi wiadomościami i razem świętowali sukcesy.

 

To dobry dzień, by ożywić rodzinne wspomnienia. Sięgnąć do listów i pamiątek. Przejrzeć albumy ze starymi fotografiami. Może wybrać najpiękniejsze, najcenniejsze zdjęcia i filmy, które zrobiliśmy naszymi telefonami i przesłać je krewnym? To chwile, do których kiedyś będziemy mogli wrócić. A może spotkać się także z dalszą rodziną? Poszukać wspólnych korzeni – opowieści, dokumentów i miejsc związanych z dziadkami, pradziadkam i prapradziadkami…

 

Jednak przede wszystkim pamiętajmyo zbliżającym się Dniu Matki oraz Dniu Ojca. Przecież mówiąc „rodzina”, to o nich myślimy najczęściej. Okażmy im naszą pamięć, nasze uczucia.

 

Szanowni Państwo, myśl przewodnia tegorocznego Międzynarodowego Dnia Rodzin to: „Rodziny, edukacja i dobrobyt”. Znakomite hasło. Przypomina o tym, jak ważne jest dobre wykształcenie – dla nas, dla naszych dzieci, dla przyszłości Polski.

 

Podobnie jak bezpieczeństwo, silna gospodarka i sprawiedliwe państwo. Jako Prezydent Rzeczypospolitej nadal będę czynił wszystko, aby aspiracje, plany i marzenia rodzin w Polsce mogły być bez przeszkód realizowane.  Niech polskie rodziny cieszą się szczęściem i dobrobytem.

 

Jeszcze raz życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda


Pierwsza Dama

Agata Kornhauser-Duda

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.