przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 18 maja 2017

Życzenia urodzinowe dla Barbary Wachowicz

 Pani

Barbara Wachowicz

 
 
 
 
Wielce Szanowna Pani – Czcigodna Jubilatko!
 

Z okazji jubileuszu Pani 80. urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. W tym szczególnym dniu chcę złożyć wyrazy najwyższego uznania dla Pani dorobku twórczego. Dziękuję za to, że swoim pisarskim kunsztem wiernie służy Pani naszej Ojczyźnie, przybliżając rodakom fundamentalne wartości polskiej wspólnoty narodowej, którymi kierowały się najznakomitsze postacie naszej kultury i historii.

 

W Pani książkach wrażliwość artystyczna i dbałość o piękno języka ojczystego spotykają się z szeroką, erudycyjną wiedzą o losach Polski i Polaków. Towarzyszy im przy tym świadomość wielkiego, zasadniczego znaczenia roli, jaką pojedynczy człowiek odgrywa w teatrze dziejów. Pod Pani piórem biografie wodzów i wieszczów romantycznych, wybitnych pisarzy i działaczy niepodległościowych oraz twórców i uczestników ruchu harcerskiego nabierają szczególnego sensu, który przemawia z wyjątkową siłą do ludzi młodych.

 

Ożywiając przed oczami czytelników dawniejsze i bliższe naszym czasom ścieżki życia rodaków, niezmiennie dowodzi Pani, że dzisiaj i jutro naszego kraju, państwa i narodu w ogromnej mierze zależy od wyborów, postaw i działań każdego z nas, współczesnych. Uważam, że taki sposób przedstawiania historii jest wyjątkowo cenny, umacnia bowiem w odbiorcach poczucie własnej wartości i inspiruje do podejmowania wciąż na nowo wyzwań wynikających z naszych patriotycznych i społecznych zobowiązań.

 

Raz jeszcze winszując jubileuszu, chcę w imieniu Rzeczypospolitej wyrazić wdzięczność za ten Pani niezwykły literacki wkład w formowanie kilku pokoleń Polaków. Z serca życzę Pani wielu dalszych lat w dobrym zdrowiu i pełni sił twórczych. Niech dzięki Pani wytrwałej pracy pisarskiej młodzi rodacy wyrastają na ludzi dojrzałych, gorąco miłujących naród i Ojczyznę, dumnych z naszego dziedzictwa i śmiało zdążających ku pomyślnej przyszłości.

 
Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii,
 
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
 
 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.