przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 29 maja 2017

Życzenia Prezydenta z okazji Dnia Weterana

Żołnierze Rzeczypospolitej, wierni chlubnym tradycjom polskiego oręża, strzegą wolności naszej i waszej także podczas zagranicznych misji wojskowych. Niosą nadzieję ludziom, którym wojna odebrała wszystko. Wzbudzają respekt przeciwników. Swoje znakomite wyszkolenie wzbogacają o doświadczenia na realnym polu walki.

 

Jako zwierzchnik polskich Sił Zbrojnych z dumą odbieram raporty dotyczące wysokich ocen, jakie zbierają oni wśród przedstawicieli NATO oraz ONZ.

 

Rozmawiając z członkami polskich kontyngentów wojskowych lepiej poznałem trud ich służby. Opowiadali o nim w trakcie naszego spotkania za pośrednictwem łączy satelitarnych w siedzibie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, a także na poligonach i w bazach w kraju. Bardzo zapadły mi w pamięć rozmowy z ich bliskimi w Pałacu Prezydenckim, podczas gali Fundacji Dorastaj z Nami, która pomaga m.in. dzieciom poległych żołnierzy. Dobrze rozumiem, jak cenna była inicjatywa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, aby dla najbardziej zasłużonych żołnierzy służących za granicą ustanowić Order Krzyża Wojskowego. Sam poleciłem Szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego, żeby zajął się zagwarantowaniem stałej pomocy i opieki tym weteranom misji zagranicznych, którzy jej koniecznie potrzebują. W MON trwają już prace nad odpowiednią ustawą.

 

Oficerowie i Żołnierze, Szanowni Weterani działań poza granicami państwa! Dziękujemy za Wasze męstwo i sumienną służbę. Jesteśmy z Was dumni!

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.