Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 20 maja 2017

List prezydenta na uroczystości wręczenia sztandaru Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Nowym Sączu

Organizatorzy i Uczestnicy

uroczystości wręczenia sztandaru

Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej

w Nowym Sączu
 
 

Panie Komendancie!

Funkcjonariusze Straży Granicznej!

Pracownicy Straży Granicznej!

Szanowni Państwo!

 

Uroczystość wręczenia sztandaru Karpackiemu Oddziałowi Straży Granicznej w Nowym Sączu przypada dokładnie rok po przywróceniu tej niezwykle ważnej i zasłużonej dla ochrony granic naszego kraju jednostki. Nie jest przypadkiem, iż Oddział nosi imię 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, którego historia sięga roku 1918 i jest nierozerwalnie związana z powstaniem i odbudową niepodległej Rzeczypospolitej, walką o nienaruszalność jej granic, a także z chlubnym i pełnym poświęcenia udziałem w wojnie obronnej 1939 roku. Nawiązanie do pięknej tradycji podhalańczyków to jednak nie tylko zaszczytne wyróżnienie dla Oddziału, lecz także, a może przede wszystkim zobowiązanie do wiernej służby państwu i jego obywatelom.

 

Dzisiejszy dzień jest wydarzeniem wyjątkowym dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników sądeckiej jednostki. Otrzymują Państwo sztandar, który w naszej tradycji narodowej ma znaczenie szczególne – na niego składana jest przysięga, towarzyszy on codziennym zadaniom, z nim żegnają się kończący służbę. Jest nie tylko symbolem  wierności, honoru i męstwa, ale również wyrazem patriotyzmu, tradycji i tego szczególnego umiłowania Ojczyzny, które łączy kolejne pokolenia Polaków i które odnajdujemy także w dziejach Sądecczyzny.

 

Serdecznie dziękuję fundatorom sztandaru oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania uroczystości jego wręczenia. Przede wszystkim jednak pragnę wyrazić uznanie funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu – podziękować za trud, jaki codziennie jest Państwa udziałem, oraz przekazać życzenia wszelkiej pomyślności i wytrwałości w wymagającej służbie na rzecz ochrony naszych granic i bezpieczeństwa obywateli. Pozdrawiam również Państwa najbliższych, dziękując im za wsparcie okazywane Wam w trudnych momentach Waszej służby i życząc satysfakcji z Waszych sukcesów.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 
Poleć znajomemu