przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 3 czerwca 2017

Życzenia urodzinowe dla Wiesława Michnikowskiego

Pan

Wiesław Michnikowski
 
 
 
Wielce Szanowny Panie, Dostojny Jubilacie!
 
Z okazji jubileuszu Pańskich urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Pragnę przekazać Panu słowa szacunku i uznania, dziękując za Pana wielki wkład w rozwój polskiej kultury. 
 

Jest Pan aktorem wszechstronnym, o niepowtarzalnym stylu i znakomitym wyczuciu słowa. Charakterystyczne prowadzenie roli, perfekcja wykonania, oryginalność sprawiły, że Pana pojawienie się na scenie, ekranie czy udział w słuchowisku zawsze miało odrębny walor. Przez wiele lat mogliśmy podziwiać Pana kreacje na deskach stołecznego Teatru Współczesnego, zarówno w repertuarze klasycznym, jak i nowszym. Dla milionów Polaków pozostaje Pan arcymistrzem sceny kabaretowej. Bohaterowie Pana piosenek dzielili się własnymi troskami, opowiadali o swoich małych dramatach, które wzruszały, bo były prawdziwe. Z pozoru błahe, dobrze znane dylematy, dzięki Pana interpretacjom, urastały do kwestii najistotniejszych. Bez względu na to, czy kanwę stanowiło wspomnienie odchodzącego lata czy przemijające uczucie, w Pana kreacjach każda postać i każdy problem zasługiwały na docenienie i uwagę. Dzięki temu w teatrze i filmie stworzył Pan postacie, które intrygowały melancholią i zadumą, nierzadko zabarwioną dyskretnym optymizmem. Wiele razy użyczał Pan głosu zwykłym ludziom, potrafiącym rozśmieszać, ale też ujmować widzów autentycznością. Jestem przekonany, że właśnie ta wyjątkowa umiejętność wyważenia powagi i humoru świadczy o wielkości Pańskiego aktorstwa.  

 

Raz jeszcze serdecznie gratuluję Panu pięknego jubileuszu, życząc dobrego zdrowia, wielu sił oraz wszelkiej pomyślności.

 

Z wyrazami szacunku i sympatii,

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.