Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 8 lipca 2017

List Pary Prezydenckiej do uczestników "Wierchowych Spotkań"

Uczestnicy i Organizatorzy

koncertu „Życia mała garść”

w ramach „Wierchowych Spotkań 2017”

w Zakopanem

 

 

Szanowni Państwo!

 

Jalu Kurek, starając się wyrazić potęgę i magię Tatr, stwierdził: „Oto są sprawy najprostsze”. To samo chciałoby się powiedzieć, aby streścić fenomen „Wierchowych Spotkań”.

 

Kiedy myślimy o przesłaniu, jakie niesie ten projekt inspirowany góralskim folklorem, o tworzonej tutaj wspólnocie, połączonej pasją muzykowania, o wspaniałej pracy Fundacji Pro Artis Państwa Małgorzaty i Andrzeja Brandstatterów, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dobra i piękna, które wynikają z tego przedsięwzięcia. „Oto są sprawy najprostsze”, najbardziej podstawowe. I – dodajmy – najważniejsze.

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników tegorocznych „Wierchowych Spotkań”. Ilekroć mieliśmy okazję słuchać organizowanych tu koncertów, ilekroć mogliśmy podziwiać talenty młodych wykonawców i przybywających tutaj z radością renomowanych gwiazd – zawsze było to dla nas źródłem niezapomnianych przeżyć. „Wierchowe Spotkania” są od lat znaczącym wydarzeniem, ściągającym z Podhala i z całego kraju miłośników ludowej kultury góralskiej, która porusza polskie serca i jest nieodłączną częścią naszej tożsamości.

 

Są one również wspaniałą przestrzenią integracji. Miejscem zapraszającym młodych ludzi, którzy pragną się podzielić swoją artystyczną pasją oraz poczuć tutaj krzepiącą siłę wspólnoty i ludzkiej solidarności. „Wierchowe Spotkania” to wzajemna otwartość, szacunek i empatia. Tu nie ma podziałów, tu nie ma barier różnicujących osoby z odmiennym stopniem sprawności – tu liczy się tylko, jak bardzo kochasz muzykę i inne rodzaje sztuk i jak wiele potrafisz dać z siebie innym.

 

Składamy wyrazy wielkiego uznania działaczom Fundacji Pro Artis, która obchodzi w tym roku 10-lecie działalności. Wszystkim uczestnikom tegorocznych „Wierchowych Spotkań” w Zakopanem, artystom i publiczności, a zwłaszcza zgromadzonym na tym koncercie, życzymy poczucia współtworzenia tego, co piękne i wartościowe. Proszę przyjąć życzenia pomyślności, wspaniałych wrażeń i dobrej zabawy.

 

Z wyrazami szacunku i sympatii

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Pierwsza Dama

Agata Kornhauser-Duda

Poleć znajomemu