przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 24 lipca 2017

Życzenia urodzinowe dla Bernarda Ładysza

Pan

Bernard Ładysz

 

 

 

 

 

Wielce Szanowny Panie!

Czcigodny Jubilacie!

 

Z okazji jubileuszu 95. urodzin pragnę złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia, a także wyrazić najwyższe uznanie wobec całej Pana drogi życiowej – niezrównanego śpiewaka, wybitnego syna ziemi wileńskiej, żołnierza Armii Krajowej, sybiraka.  

 

Pana niepowtarzalne, kunsztowne interpretacje dzieł operowych świadczą o perfekcyjnym warsztacie oraz znakomitej technice, ale też o pokładach prawdziwych emocjii wielkiego zaangażowania, które wkłada Pan w sceniczne kreacje. Każdy występ stanowił dla Pana okazję do wzbogacenia roli wyrazistym rysem indywidualnych przemyśleń,świeżym spojrzeniem na utwory klasyczne, do podjęcia dialogu z nowoczesnym repertuarem. Na nagraniach z Pana udziałem możemy podziwiać bohaterów ożywionych Pańskim mistrzowskim głosem, pełnym temperamentu i precyzji.

 

Zwykł Pan mawiać, że dla artysty nie ma nic ciekawszego niż powodzenie u publiczności, że jest to najbardziej wiarygodna zapłata. Dzięki talentowi, ale też konsekwentnej, sumiennej pracy od lat cieszy się Pan zasłużonym szacunkiem krytyków oraz podziwem publiczności. Jednocześnie muzyka zawsze była dla Pana przestrzenią, w której sława i uznanie służą celom nadrzędnym. Niezmiennie pozostaje Pan świadom wielkiego znaczenia, jakie dobra muzyka pełni w formowaniu pokoleń, w kształtowaniu szlachetności, wrażliwości i pobudzaniu do refleksji. Za tę wspaniałą postawę w imieniu Rzeczypospolitej chcę Panu z całego serca serdecznie podziękować.

 

Raz jeszcze winszuję Panu tak pięknego jubileuszu i życzę pogody ducha oraz wielu dalszych lat w dobrym zdrowiu.  

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.