przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 18 sierpnia 2017

List prezydenta do uczestników uroczystości pogrzebowych śp. Wandy Chotomskiej

 Uczestnicy uroczystości pogrzebowych
       śp. Wandy Chotomskiej
       w Warszawie

 

Szanowni Państwo!

 

Z żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Wandy Chotomskiej. Odeszła wybitna poetka i prozaiczka, autorka scenariuszy i programów, której utwory od blisko 70 lat podobają się najwybredniejszym czytelnikom, jakimi są dzieci. Ze smutkiem żegnamy dzisiaj pisarkę, która niezmiennie sprawiała, że na buziach najmłodszych gościł uśmiech.

 

Na książkach Wandy Chotomskiej wychowało się już kilka pokoleń Polaków. Czytane przez rodziców lub dziadków w niezliczonych polskich domach wprowadzają dzieci w zaczarowany świat literatury. I właśnie dzięki tym dobrym początkom przygoda z nią, dla wielu z nich, trwa przez całe życie. Wanda Chotomska uczyła tych młodych ludzi tego, co w sztuce słowa najważniejsze: piękna, bogactwa i prostoty mowy ojczystej. Uczyła także takiego sposobu opowiadania, który fascynuje, wciąga i czyni książkę przedmiotem magicznym, mającym moc przenoszenia czytelnika
w niedostępne inaczej światy. Za to wszystko jesteśmy Jej głęboko wdzięczni. Będziemy zawsze pamiętać o Autorce i będziemy powracać do Jej książek, tak by towarzyszyły one kolejnym generacjom młodych czytelników. 

 

Bliskim i przyjaciołom Zmarłej składam wyrazy głębokiego współczucia.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.