przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 września 2017

List Prezydenta z okazji XIX Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO 2017

Organizatorzy i Uczestnicy

XIX Międzynarodowych Targów Morskich

BALTEXPO 2017

w Gdańsku

 

 

Szanowna Pani Prezes!

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych w Gdańsku na Międzynarodowych Targach Morskich BALTEXPO.

 

Już od ponad trzydziestu lat BALTEXPO stanowi znakomitą prezentację dorobku i możliwości firm działających w branży morskiej, w tym innowacyjnych rozwiązań i technologii, będących dziełem polskich naukowców i polskich firm. Jest także zaproszeniem do dyskusji w szerokim kręgu specjalistów. Cieszę się, że tradycyjnie również i podczas tegorocznej edycji toczyć się będzie wartościowa, wielowątkowa debata, poświęcona nowoczesnej gospodarce morskiej. Gratuluję organizatorom Targów, że dzięki Państwa zaangażowaniu i profesjonalizmowi impreza zyskała rangę największego w Polsce wydarzenia gospodarczego związanego z morzem, a w środowisku międzynarodowym cieszy się uznaniem i prestiżem. 

 

BALTEXPO to wizytówka polskiej gospodarki morskiej, obrazująca nasz potencjał i ambicje. Zbliżająca się setna rocznica stulecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości przypomina o wielkich dokonaniach przedwojennej Rzeczypospolitej, takich jak budowa portu w Gdyni i stworzenie nowoczesnej floty, a także o naszych długoletnich, zwielokrotnianych przez kolejne pokolenia, tradycjach morskich. Aktywna obecność nad Bałtykiem, podniesienie naszej w tym względzie konkurencyjności, ale też trwałe wpisanie się w regionalną, europejską oraz światową sieć współpracy przemysłowej, transportowej czy logistycznej – to nieodłączna część polskiej racji stanu. Z wielką satysfakcją odbieram działania, które zmierzają do odbudowy w naszym kraju silnej gospodarki morskiej i przywrócenia należnego jej miejsca w polskim systemie ekonomicznym.

 

Życzę wszystkim Państwu udanego przebiegu tej wartościowej imprezy: owocnych obrad, korzystnych kontraktów i ciekawych wrażeń. Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności.

 

Z wyrazami szacunku,

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.