przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 15 sierpnia 2015

List prezydenta do Bolesława Kozuba z okazji 100-lecia urodzin

Pan

Bolesław Kozub

 
 
 
Proszę przyjąć serdeczne gratulacje i życzenia pomyślności z okazji setnej rocznicy Pańskich urodzin. Składam Panu wyrazy szacunku i wdzięczności za żołnierską służbę dla Ojczyzny.
 

W Święto Wojska Polskiego, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oddajemy hołd wszystkim, którzy ofiarnie bronili polskiej suwerenności. Dzięki ludziom takim jak Pan mundur polskiego żołnierza jest symbolem najszczytniejszych wartości i tradycji.

 

Walczył Pan w obronie Ojczyzny we wrześniu 1939 roku. Wierny żołnierskiej przysiędze służył następnie w szeregach polskich formacji na Zachodzie. Wraz z legendarną 1. Dywizją Pancerną pod dowództwem generała Stanisława Maczka przebył Pan cały jej szlak bojowy. Dramatyczny bieg historii nie pozwolił Panu wrócić do Ojczyzny. Nie stracił Pan jednak łączności z krajem, nosząc polskość w sercu i działając dla dobra polskich spraw. Swoim męstwem, gorącym patriotyzmem, bogatym życiem przysłużył się Pan Ojczyźnie. Serdecznie za to wszystko dziękuję.

 

Życzę Panu dobrego zdrowia, wielu sił i wszelkiej pomyślności. Serdeczne słowa kieruję również do Pańskich bliskich i przyjaciół, którzy dzisiaj dzielą radość tego pięknego jubileuszu.


Cieszę się, że mieszkańcy Gminy Jerzmanowice-Przeginia w uznaniu Pańskich zasług obdarzyli Pana tytułem honorowego obywatela Gminy. Chciałbym, aby Polska była silna takimi wzorcami i postawami, jakie Pan reprezentuje.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.