Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 3 listopada 2017

List prezydenta na uroczystości otwarcia fabryki w Helmond

Uczestnicy i Organizatorzy

uroczystego otwarcia

Fabryki Puszek Napojowych
CAN-PACK NETHERLANDS

w Helmond, w Holandii

 

 

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo!

 

Z satysfakcją przyjąłem wiadomość o inwestycji zrealizowanej w Holandii przez Grupę CANPACK. Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystości otwarcia nowej fabryki opakowań aluminiowych w Helmond. Cieszy mnie, że jest to tak znaczący polski projekt inwestycyjny w dziedzinie produkcji, największy spośród zrealizowanych dotychczas przez polskie firmy w Królestwie Niderlandów. Widzę w tym przedsięwzięciu znakomity przykład przedsiębiorczości i kreatywności, ambicji potwierdzonych wysokimi umiejętnościami, zdolności działania na najbardziej wymagających rynkach. Serdecznie gratuluję sukcesu, który umacnia dobry wizerunek polskiej gospodarki.

 

Jestem przekonany, że jakość produktów wytwarzanych w Helmond zostanie doceniona na rynkach państw Beneluksu, Niemiec i Francji – i będzie pozytywnie kojarzyć się z Polską. Składam wyrazy uznania wszystkim współtwórcom osiągnięć Grupy CANPACK, która jako jedno z najbardziej dynamicznych polskich przedsiębiorstw w branży metalowej konsekwentnie inwestuje i osiąga sukcesy w wielu krajach Europy i świata. Państwa dokonania przekonują, że aspiracje wprowadzenia polskich firm do grona marek najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej konkurencyjnych i podejmujących globalną ekspansję – są całkowicie realne.

 

Ta fabryka to także świadectwo bliskich relacji polsko-holenderskich, które liczą ponad 700 lat. Tak jak przed wiekami – gdy holenderscy kupcy bardzo często gościli w Gdańsku, jednym z ważnych miejsc światowego handlu – tak i dzisiaj łączy nas ożywiona współpraca gospodarcza. Przyjazne więzi między naszymi narodami zostały potwierdzone w sposób szczególny w czasie drugiej wojny światowej, gdy polscy żołnierze walczyli w Holandii „za wolność waszą i naszą”, czego najbardziej pamiętnym wątkiem było wyzwolenie Bredy przez 1 Dywizję Pancerną gen. Stanisława Maczka. Dziś jesteśmy sojusznikami w NATO i partnerami w Unii Europejskiej. Symbolem tego partnerstwa może być bliska współpraca między Helmond i Zieloną Górą. Cieszę się, że firmy z Holandii należą do czołowych inwestorów w Polsce, a polskie przedsiębiorstwa – jak pokazuje przykład CANPACK – są aktywne na holenderskim rynku.

 

Życzę Państwu powodzenia w działalności. Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszego uroczystego wydarzenia.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu