przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 4 listopada 2017

List Prezydenta RP do Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia z okazji ingresu

Jego Ekscelencja

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś

Metropolita Łódzki

 

 

 

Ekscelencjo, Wielce Czcigodny Księże Arcybiskupie!

 

Z okazji uroczystego ingresu Księdza Arcybiskupa do łódzkiej archikatedry proszę o przyjęcie najserdeczniejszych gratulacji i wyrazów szacunku. Życzę Ekscelencji wielu łask Bożych oraz opatrznościowej pomocy w realizacji wszelkich zamierzeń duszpasterskich.

 

Doniosłość misji, którą powierzył Księdzu Arcybiskupowi Ojciec Święty Franciszek odzwierciedla sama nazwa nowej stolicy biskupiej Ekscelencji. W ewangeliach motyw łodzi towarzyszy wezwaniom do ufności i konsekwencji, z jaką człowiek powinien trwać przy wyznawanych przez siebie prawdach i wartościach – a także do odwagi, aby wychodzić z nimi ku innym ludziom. Jestem przekonany, że dzięki Księdzu Arcybiskupowi nowa ewangelizacja – do której wzywał św. Jan Paweł II i którą uczynił Ekscelencja priorytetem swojej posługi – przyniesie w archidiecezji łódzkiej wiele dobrych i trwałych owoców.


Od dzisiaj przewodzi Ekscelencja Kościołowi lokalnemu, którego centrum stanowi jedno z największych miast Polski i który na wiele sposobów służy dobru wspólnemu mieszkańców ziemi łódzkiej, uczestnicząc w ich radościach i troskach, we wszystkich ich sukcesach i problemach. Cieszę się, że przewodnikiem tej wspólnoty wiary mianowany został arcypasterz, który dogłębną znajomość historii Kościoła łączy z zaangażowaniem na rzecz
jego wewnętrznego umocnienia w obliczu wyzwań obecnego czasu.

 

Bazylika archikatedralna w Łodzi nosi wezwanie św. Stanisława Kostki, a w jej ołtarzu głównym widnieją figury św. Wojciecha oraz św. Stanisława ze Szczepanowa. Życzę Księdzu Arcybiskupowi opieki owych trzech patronów Polski oraz nieustannej radości płynącej ze służby Bogu i ludziom. 

 

Z wyrazami szacunku,

 

Przeydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.