przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 listopada 2017

List Prezydenta z okazji otwarcia Skweru Wielkich Polaków w Policach

  |   List w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odczytała szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska List w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odczytała szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska

Organizatorzy i Uczestnicy

uroczystości otwarcia

Skweru Wielkich Polaków

w Parku Solidarności w Policach

 

 

Szanowni Członkowie NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego

oraz Zakładów Chemicznych „Police”!

Drodzy Mieszkańcy Polic i wszyscy Goście uroczystości!

Szanowni Państwo!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych na uroczystość otwarcia Skweru Wielkich Polaków. Z tej okazji składam wyrazy uznania i wdzięczności inicjatorom oraz wszystkim,
którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo się cieszę, że w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości władze i mieszkańcy Polic upamiętniają osoby wybitnie zasłużone dla wolnej Polski: Marszałka Józefa Piłsudskiego, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego.

 

Jestem przekonany, że ta kształtująca się na nowo przestrzeń publiczna, w której już uprzednio znalazły się pomniki poświęcone Ludziom „Solidarności” i papieżowi św. Janowi Pawłowi II, będzie odgrywać coraz ważniejszą rolę w życiu Państwa społeczności. Niechaj miejsce to będzie widomym znakiem patriotyzmu mieszkańców Polic oraz symbolem zbiorowej pamięci, dziedzictwa i tożsamości naszego narodu.

 

Powstanie polickiego Skweru Wielkich Polaków uważam za szczególnie istotne i cenne wobec zbliżających się obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Odrodzenie Polski dokonało się dzięki zaangażowaniu milionów obywateli, którzy położyli olbrzymie zasługi, zarówno walcząc zbrojnie przeciw zaborcom i najeźdźcom, jak i rzetelnie pracując na rzecz odbudowania kraju zrujnowanego przez Wielką Wojnę. Chciałbym, abyśmy my, współcześni, uroczyście wspominając wydarzenia z lat 1918-1921, uczyli się od naszych przodków tego, jak w codziennej praktyce przejawiać się winna miłość Ojczyzny.

 

Liczę na to, że dzięki obchodom jeszcze pełniej niż dotychczas zdamy sobie sprawę z wyjątkowej wartości tego wspólnego dobra, którym jest własne suwerenne państwo. Zależy mi także, aby w to ogólnonarodowe świętowanie włączyły się społeczności lokalne w całym kraju, organizując różnego rodzaju wydarzenia rocznicowe w swoich miejscowościach. Ufam, że tak stanie się także tutaj, w Policach, i gorąco zachęcam Państwa do udziału w tym pięknym jubileuszu naszej wspólnoty.

 

Raz jeszcze winszując społeczności Polic z okazji obecnej uroczystości, wszystkim Państwu z serca życzę pomyślności i wielu sukcesów w pracy zawodowej, działalności społecznej i życiu osobistym. Niech wspólny wysiłek nas, Polaków, przyczynia się do budowania silnej, bezpiecznej i dostatniej Rzeczypospolitej.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.