przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 27 listopada 2017

Prezydent: Życie i dokonania Ekscelencji inspirują i umacniają ducha

  |   Minister Adam Kwiatkowski uczestniczył w uroczystej Mszy Świętej w Katedrze Praskiej Minister Kwiatkowski odczytał list od Prezydenta RP Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera Uroczysta Msza Święta z okazji 75. rocznicy urodzin Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera

Jego Ekscelencja

Ksiądz Arcybiskup

Henryk Hoser SAC

Ordynariusz Warszawsko-Praski

 

 

 

W dniu 75. urodzin Ekscelencji proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń wszelkich potrzebnych łask Bożych, satysfakcji z owoców wieloletniej posługi Kościołowi i Ojczyźnie a także wielu kolejnych,  pięknych jubileuszy obchodzonych w dobrym zdrowiu i w gronie miłującej rodziny, jaką tworzy wspólnota duchowieństwa i wiernych zgromadzonych dzisiaj wokół Księdza Arcybiskupa.

 

Życie i dokonania Ekscelencji inspirują i umacniają ducha wszystkich, którzy spoglądają na Ekscelencję jako na wzór człowieka wiary i służby. Szczególnym rysem biografii Księdza Biskupa jest zdecydowanie i odwaga, z jakimi zabiega Ekscelencja o urzeczywistnienie ewangelicznych ideałów miłosierdzia i braterskiej miłości we współczesnym świecie. Studia medyczne i praca naukowa w Akademii Medycznej w Warszawie, posługa kapłana i misjonarza, a zarazem lekarza w Afryce, służba przełożeństwa pełniona wobec współbraci pallotynów, współpraca ze świętym Janem Pawłem II, a wreszcie rządy w DiecezjiWarszawsko-Praskiej i udział w pracach Konferencji Episkopatu Polski – to kolejne rozdziały niezwykłej historii życia Ekscelencji. Tworzą one opowieść o duszpasterzu, którego ofiarność, sumienność, wiedza i doświadczenie wywarły znaczący, niezwykle pozytywny wpływ na życie bardzo wielu osób, wspólnot, a nawet całych państw.

 

Księże Arcybiskupie, w tym uroczystym dniu pragnę z serca podziękować za lata niezwykle aktywnej posługi, za energiczną obronę wartości leżących u podstaw cywilizacji życia, za szacunek i wierność wobec polskich tradycji patriotycznych, tak żywych w domu rodzinnym Ekscelencji. Ufam, że czysty, mocny głos Księdza Arcybiskupa jako nauczyciela prawd o Bogu i człowieku oraz świadectwo życia wypełnionego troską o bliźnich nadal będą wsparciem dla Kościoła w Polsce oraz dla całej naszej wspólnoty obywatelskiej. Raz jeszcze proszę o przyjęcie najlepszych życzeń.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.