przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 9 grudnia 2017

List na uroczystości pogrzebowe śp. podkomisarza Mariusza Koziarskiego

Uczestnicy

uroczystości pogrzebowych

śp. podkomisarza Mariusza Koziarskiego

 

Wielce Szanowna Rodzino!

Szanowni Państwo!

 

Żegnamy dzisiaj podkomisarza Mariusza Koziarskiego. Czynimy to uroczyście, z honorami państwowymi. Ale przede wszystkim z ogromnym żalem. To ciężki cios i niewypowiedziana strata dla Jego najbliższych, przyjaciół i kolegów. To również wielka strata dla Rzeczypospolitej, dla całej naszej wspólnoty obywatelskiej. Bo przecież zbrodniczy czyn, w wyniku którego poległ podkomisarz Koziarski, był w swej istocie wymierzony w nas wszystkich, w praworządność, pokój i ład społeczny naszego kraju. W ład, na straży którego stoją także wspaniali i odważni ludzie w mundurach z wizerunkiem Orła Białego.

 

Przez czternaście lat służby w Policji, w tym przez osiem lat służby w jednostce antyterrorystycznej, Poległy odważnie i z poświęceniem osłaniał nas przed największymi zagrożeniami, przed przestępcami najbardziej zdeprawowanymi. Niewielu jest gotowych podjąć tak trudne zadanie. Niewielu spełnia wymagania pozwalające dołączyć do tak elitarnych jednostek, jak Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji we Wrocławiu. Tylko nielicznym powierza się wyjątkowy, zaszczytny obowiązek, jakim jest służba policyjna, walka o życie, zdrowie i mienie Polaków, o bezpieczeństwo polskich rodzin. Jednym z nich był śp. podkomisarz Mariusz Koziarski, który ryzykując własne życie oraz szczęście i pokój swojej rodziny wypełniał ten obowiązek wiernie i do końca.

 

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako prawdziwy bohater i funkcjonariusz państwowy, który swoją postawą zaskarbił sobie cześć i szacunek współobywateli. Postanowiłem, aby wyrazem owej czci i wdzięczności był Krzyż Zasługi za Dzielność. Przyznając go podkomisarzowi Mariuszowi Koziarskiemu, chylę czoła przed człowiekiem służby – Jego męstwo i oddanie były i pozostaną wzorem dla wszystkich, którzy zabiegają o pokój i bezpieczeństwo Rzeczypospolitej oraz jej obywateli.

 

Cześć Jego pamięci!

 

Małżonce, Dzieciom, całej rodzinie, bliskim, przyjaciołom i współpracownikom Poległego składam z serca płynące wyrazy współczucia.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.