przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 20 stycznia 2018

List z okazji ingresu księdza biskupa Romualda Kamińskiego

  |   Ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej (fot. ks. Mariusz Wedziuk, Radio Warszawa) Ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej (fot. ks. Mariusz Wedziuk, Radio Warszawa) Ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej (fot. ks. Mariusz Wedziuk, Radio Warszawa) Ingres bp Romualda Kamińskiego do katedry warszawsko-praskiej (fot. ks. Mariusz Wedziuk, Radio Warszawa) Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski odczytał list Prezydenta RP Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski odczytał list Prezydenta RP

Jego Ekscelencja

                                                                                  Ksiądz Biskup Romuald Kamiński

                                                                                  Biskup Diecezjalny

Warszawsko-Praski

 

 

 

 

Z okazji uroczystości ingresu Ekscelencji do bazyliki katedralnej śś. Michała Archanioła i Floriana Męczennika proszę przyjąć moje powinszowania i wyrazy szacunku. W tym wyjątkowym dniu, kiedy obejmuje Ksiądz Biskup urząd ordynariusza warszawsko-praskiego, przesyłam serdeczne gratulacje i składam najlepsze życzenia.

 

Diecezja, kierowanie którą Stolica Apostolska powierzyła Ekscelencji, jest jedną z najmniejszych, a zarazem najbardziej ludnych w Polsce, licząc przeszło milion wiernych. To diecezja młoda metryką, bo erygowana niespełna 26 lat temu, ale kultywująca długą, piękną tradycję praskiej parafii i sanktuarium loretańskiego, sięgającą XVII wieku. Prawobrzeżna Warszawa i jej okolice należą też od lat do intensywnie rozwijających się
i zmieniających regionów naszego kraju.

 

Wszystko to sprawia, że praca duszpasterska w Kościele warszawsko-praskim przynosi coraz to nowe wyzwania, związane z przemianami społecznymi, ekonomicznymi i kulturowymi. Ufam, że wszechstronna wiedza i bogate doświadczenie Ekscelencji będą bezcenną pomocą w pełnieniu obejmowanej zaszczytnej i odpowiedzialnej godności. Blisko połowę z 36 lat swojej posługi kapłańskiej poświęcił wszak Ksiądz Biskup właśnie tutejszej wspólnocie. Rozpoczynając sprawowanie urzędu, doskonale zna więc Ekscelencja potrzeby lokalnego Kościoła i jego potencjał.

 

Zatem raz jeszcze winszując dzisiejszego ingresu, z serca życzę Księdzu Biskupowi obfitości łask Bożych, zdrowia oraz pełni sił ducha i ciała, które są tak potrzebne do przewodzenia duchowieństwu i wiernym świeckim diecezji. Niechaj posługa Ekscelencji przynosi dobre owoce Kościołowi warszawsko-praskiemu i całej naszej Ojczyźnie. Szczęść Boże!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.