przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 16 lutego 2018

Życzenia z okazji 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego

  |   Okolicznościowa iluminacja z flagą litewską rozświetliła dziś fasadę Pałacu Prezydenckiego Okolicznościowa iluminacja z flagą litewską rozświetliła dziś fasadę Pałacu Prezydenckiego

Szanowna Pani Prezydent,


z okazji 100-lecia Odrodzenia Państwowości Republiki Litewskiej pragnę w imieniu własnym oraz Narodu Polskiego złożyć Pani Prezydent i wszystkim obywatelom Litwy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności.


Rok 2018 jest szczególny dla obu naszych Narodów i państw. Polska i Litwa świętują stulecie odzyskania swojej niepodległości. Dzieje naszych krajów od wieków przeplatają się w szczególny sposób. Czerpiąc z naszych wielowiekowych doświadczeń, koncentrujemy się na współczesnych wyzwaniach w naszych relacjach dwustronnych oraz w całej przestrzeni euroatlantyckiej.   


Cieszę się, że w roku tak szczególnym dla naszych krajów i społeczeństw mogę brać udział w świętowaniu jubileuszu Odrodzenia Państwowości Litewskiej.


Pani Prezydent, proszę przyjąć życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności. Życzę Pani oraz wszystkim mieszkańcom Litwy radosnych obchodów tej wyjątkowej rocznicy.


Z wyrazami najwyższego poważania,


Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

                                                                                                       

* * *

Z okazji 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego w piątek wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja. W Wilnie Prezydent Andrzej Duda z Małżonką biorą udział w uroczystych obchodach rocznicy. Zobacz także: Wizyta Prezydenta na Litwie [PL/ENG]

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.