Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 8 marca 2018

Życzenia z okazji Święta Kobiet

„Niech ten dzień będzie nie tylko miłym przerywnikiem w nie zawsze łatwej codzienności, ale także prawdziwym potwierdzeniem wielkiej wartości, jaką wnoszą Panie w nasze życie" - napisał Prezydent RP.

 

Szanowne Panie!

 

W dniu Święta Kobiet pragnę złożyć wszystkim Polkom w kraju i za granicą moje najlepsze życzenia – pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, optymizmu i wytrwałości,
spełnienia marzeń i realizacji planów.

 

Obchodzone w tym roku stulecie odzyskania niepodległości oraz ustanowiony przez Sejm RP Rok Praw Kobiet w 100. rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych to szczególnie
dobre okazje, aby wyrazić uznanie i szacunek polskim kobietom za ich dokonania, siłę, a zarazem wrażliwość i podziękować za całe dobro, jakie od Pań otrzymujemy.

 

Współczesne Polki z sukcesem podejmują się wyzwań zawodowych. Rośnie liczba Pań w wojsku i służbach mundurowych. Coraz więcej Polek odnosi sukcesy w biznesie, realizuje swoje pasje w zawodach technicznych i w sferze publicznej. To nieoceniona wartość, a zarazem wielkie zadanie, by wspierać kobiety w dążeniu do rozwoju i samorealizacji.

 

Jednocześnie niezwykle ważne i zasługujące na wielki szacunek jest niezmienne zaangażowanie Pań w życie rodzinne. Najczęściej to właśnie Panie biorą na siebie największą część odpowiedzialności za wychowanie dzieci, za opiekę nad osobami starszymi. Obowiązkiem państwa, naszym obowiązkiem, jest wspomagać ten wysiłek, dawać oparcie polskim kobietom i polskim rodzinom, dla dobra nas wszystkich.

 

Z okazji dzisiejszego Święta raz jeszcze składam wszystkim Paniom życzenia wszystkiego, co najlepsze. Niech ten dzień będzie nie tylko miłym przerywnikiem w nie zawsze łatwej codzienności, ale także prawdziwym potwierdzeniem wielkiej wartości, jaką wnoszą Panie w nasze życie.

 

Z wyrazami szacunku, 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu