Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 marca 2018

Depesza gratulacyjna do Prezydenta Węgier z okazji Święta Narodowego [PL/ENG/HUN]

„W tym ważnym dla Pana i Pana Rodaków dniu, proszę przyjąć wyrazy wielkiej sympatii oraz życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności" - napisał Prezydent RP

Depesza gratulacyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

do Prezydenta Węgier

 Jánosa Ádera

z okazji  Święta Narodowego Węgier

 

Szanowny Panie Prezydencie,

 

z okazji Święta Narodowego, 170. rocznicy węgierskiej Wiosny Ludów, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pana ręce serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności dla Narodu Węgierskiego i Pana Prezydenta osobiście.

 

ENGLISH VERSION >>>

 

DEPESZA W JĘZYKU WĘGIERSKIM >>>

 

Przyjaźń polsko-węgierska ma długie i chlubne tradycje, które wpisują się we wspólne dziedzictwo europejskie. Łączące nas braterstwo było dla Europy wyjątkowym przykładem istnienia solidarnych więzi miedzy dwoma zaprzyjaźnionymi Narodami. Żywym w naszej pamięci świadectwem siły tych związków są wydarzenia sprzed 170 lat, kiedy w trakcie Wiosny Ludów Polacy wsparli Węgrów w walce o wolność.  

 

Zobacz także: Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Z dużą radością myślę o zbliżających się obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Veszprém. Jestem przekonany, że będą one doskonałą okazją do podkreślenia szczególnych relacji między Polską i Węgrami.

 

W tym ważnym dla Pana i Pana Rodaków dniu, proszę przyjąć wyrazy wielkiej sympatii oraz życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności.

 

 

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu