przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 23 kwietnia 2018

List Prezydenta RP do Laureatów Rankingu Kancelarii Prawniczych 2018

Laureaci Nagród, Publiczność i Organizatorzy

uroczystości rozdania nagród

Rankingu Kancelarii Prawniczych 2018

dziennika „Rzeczpospolita”

w Warszawie

 

 

Szanowni Przedstawiciele Laureatów!

Szanowni Organizatorzy!

Panie i Panowie!

 

Serdecznie gratuluję właścicielom i pracownikom kancelarii prawniczych, które znalazły się w tym roku na wysokich miejscach rankingu publikowanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wręczane dzisiaj nagrody są wyrazem uznania dla Państwa pracy, dla osobistego zaangażowania, z jakimi realizują Państwo swoje zamierzenia. Przede wszystkim jednak jest to dowód na to, że respektowanie wysokich standardów prawniczego profesjonalizmu i etyki zawodowej owocuje wymiernymi sukcesami.

 

Ranking ten jest istotnym źródłem informacji dla podmiotów świadczących i nabywających usługi prawne. Obrazuje też rozwój branży prawniczej na tle innych gałęzi sektora usług. Cieszę się, że rywalizacja w Państwa elitarnym gronie zachęca do stałego podnoszenia poziomu obsługi prawnej oraz do różnicowania Państwa oferty z myślą o potrzebach klientów – w tym zwłaszcza polskich przedsiębiorców.

 

Jestem przekonany, że w coraz większym stopniu przekłada się to na rozwój kultury prawnej w naszym kraju oraz sprzyja umocnieniu praworządności jako jednej z naczelnych reguł życia społecznego. Nawiązując do myśli przewodniej tej gali – „Prawnicy na sto lat polskiej niepodległości” – warto podkreślić, że rzetelność, wiedza, a także patriotyczne poczucie obowiązku wobec państwa i całej wspólnoty obywatelskiej już przed stuleciem współtworzyły etos zawodowy polskiego prawnika. Wyrażam nadzieję, że również obecnie praca na rzecz umacniania polskiego państwa oraz jego systemu prawnego będzie jednym z wyznaczników prestiżu i pozycji społecznej Państwa środowiska.

 

Raz jeszcze gratulując, życzę Państwu wielu zadowolonych klientów oraz satysfakcji z kolejnych osiągnięć w pracy zawodowej i działalności społecznej. Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

List odczytał Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.