Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 27 kwietnia 2018

List Prezydenta RP z okazji 25-lecia TVP Polonia

  |   Jubileuszowa Gala z okazji 25-lecia TVP Polonia z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery. Fot Jan Bogacz Jubileuszowa Gala z okazji 25-lecia TVP Polonia z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery. Fot Jan Bogacz Jubileuszowa Gala z okazji 25-lecia TVP Polonia z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery. Fot Jan Bogacz Jubileuszowa Gala z okazji 25-lecia TVP Polonia z udziałem Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dery. Fot Jan Bogacz

Organizatorzy i Uczestnicy

Jubileuszowej Gali

z okazji 25-lecia TVP Polonia

w Arkadach Kubickiego w Warszawie

 

 

Szanowni Państwo!

 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim przybyłym na uroczystą Galę 25-lecia TVP Polonia. Z okazji tego pięknego jubileuszu składam wyrazy uznania i gratulacje wszystkim, którzy w ciągu minionego ćwierćwiecza współtworzyli to ogromnie cenne przedsięwzięcie medialne.

 

Informując o wydarzeniach o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, prezentując polską twórczość filmową fabularną i dokumentalną, także dostarczając telewidzom dobrej rozrywki, TVP Polonia odgrywa ważną rolę w pielęgnowaniu więzi między Polakami w Ojczyźnie i za granicą. Troska o dobrą komunikację i współpracę władz i obywateli Rzeczypospolitej z naszymi rodakami żyjącymi na obczyźnie należy do istotnych zadań państwa polskiego. Uważam to też za moje osobiste zobowiązanie, które podjąłem, obejmując urząd Prezydenta, i które staram się wypełniać zarówno dzięki osobistym spotkaniom z Polonią podczas podróży zagranicznych, jak też dzięki aktywności moich współpracowników.

 

Dlatego chcę dzisiaj gorąco podziękować Państwu za zaangażowanie na rzecz umacniania polskiej wspólnoty, obejmującej miliony ludzi na wszystkich kontynentach. Bardzo się cieszę, że w TVP Polonia znajduję rzutkiego, skutecznego sprzymierzeńca w tym dziele. Chciałbym pogratulować również laureatom wręczanych Nagród „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. Niech te doroczne wyróżnienia będą uhonorowaniem Państwa osiągnięć i zasług dla propagowania polskiej kultury, języka, historii, tradycji – wszystkiego, co buduje tożsamość i patriotyzm, łączące nas, Polaków, w jeden naród.

 

Życzę Państwu wielu kolejnych sukcesów w tej pracy, która w sposób praktyczny urzeczywistnia miłość Ojczyzny, przynosząc dobre owoce dla naszego państwa i narodu, dla polskich rodzin i społeczności na całym świecie.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu