przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 11 maja 2018

List Prezydenta z okazji Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego

Jego Magnificencja
       Pan Profesor Wojciech Nowak
       Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
       oraz
Organizatorzy i Uczestnicy
       Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego
       w Krakowie

 

Magnificencjo Panie Rektorze!
Wysoki Senacie!
Szanowni Państwo Profesorowie!
Drodzy Studenci!

 

Serdecznie pozdrawiam całą społeczność wszechnicy krakowskiej. Z okazji dzisiejszego święta przesyłam Państwu gratulacje i najlepsze życzenia.

 

Łączę się z Państwem w radości z zakończenia tak ważnej inwestycji, jaką jest Kampus 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wielkie dzieło, kontynuowane przez dwie dekady, zostaje teraz zwieńczone otwarciem nowej siedziby Wydziału Chemii. W tej szczególnej chwili kieruję słowa uznania do wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji tak ambitnego przedsięwzięcia. 

 

Jest słusznym powodem do satysfakcji i dumy, że Państwa – a także i moja – Alma Mater, jedna z najstarszych uczelni akademickich w naszym regionie Europy, w widzialny sposób łączy tradycję i nowoczesność. Wspaniałe dziedzictwo minionych wieków oraz dorobek prac badawczych i dydaktycznych poprzednich pokoleń są obecnie kontynuowane zarówno w szacownych siedzibach z czasów średniowiecznych i nowożytnych, jak również w całkiem nowej przestrzeni, dostosowanej do potrzeb i wyzwań nauki w XXI wieku.

 

To piękny symbol ciągłości i rozwoju uczelni, a także znak nadziei na jej jeszcze lepszą przyszłość i następne sukcesy. Raz jeszcze gratulując dotychczasowych osiągnięć, z serca życzę więc Państwu wielu kolejnych. Vivat academia, vivant professores!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.