Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 12 maja 2018

List z okazji obchodów 9. rocznicy wizyty Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego w Koprzywnicy

Organizatorzy i Uczestnicy
obchodów dziewiątej rocznicy wizyty
Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego
w Koprzywnicy


 

 

Szanowny Panie Burmistrzu!
Czcigodny Księże Proboszczu!
Szanowni Państwo!

 

Serdecznie dziękuję za zaproszenie do udziału w uroczystościach upamiętniających wizytę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej śp. Lecha Kaczyńskiego w Koprzywnicy. Dziękuję za tę piękną inicjatywę, która pokazuje, jak istotna dla życia lokalnych społeczności jest uwaga ze strony władz państwa, troska o sprawy obywateli, bezpośredni kontakt, obecność i wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców. Tak właśnie rozumiał swoją misję Pan Prezydent, Profesor Lech Kaczyński.

 

Przed dziewięcioma laty w Koprzywnicy mówił o problemach polskiego rolnictwa, przestrzegał przed rosnącym wówczas bezrobociem i zachęcał do czynnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W miejscu, w którym osiemset lat temu założyli swój klasztor cystersi, mówił o wartościach, które są bliskie mieszkańcom tej ziemi, a które pozwoliły nam przetrwać okres zaborów, okupację niemieckich nazistów i czas komunistycznego zniewolenia. Tu, w Koprzywnicy, mówił o Polsce rozwijającej się i dostatniej, o Polsce liczącej się w Europie i w świecie. Jego wizja Polski nowoczesnej i solidarnej, a zarazem wiernej swoim tradycjom, na naszych oczach się urzeczywistnia. Tu, w Koprzywnicy, można się przekonać, że dziś, w XXI wieku, warto pielęgnować własną tożsamość, że dobrobyt i przyszłość kraju rodzą się także w lokalnych społecznościach. Tak było przed stu kilkudziesięciu laty, kiedy to dwaj koprzywniczanie, Mateusz Beksiński i Walenty Lipiński, założyli przedsiębiorstwo, które dało początek dzisiejszym zakładom Autosan. Tak jest i dziś, gdy na naszych oczach rozwija się lokalna przedsiębiorczość.

 

Pragnę wyrazić dziś moje uznanie i wdzięczność za pracę, jaką wykonują Państwo każdego dnia na rzecz swojej małej ojczyzny. W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości chcę z całą mocą podkreślić, że ta praca jest zauważana i doceniana jako wkład w budowę polskiej gospodarki, polskiego państwa, polskiej suwerenności. Jesteśmy wszyscy kontynuatorami wielkiego dzieła, które zapoczątkowali ojcowie niepodległości i cały naród.

 

Dziękuję raz jeszcze za dzisiejszą uroczystość i serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam. 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

 

Poleć znajomemu