Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 15 maja 2018

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Rodzin. W tym roku jego tematem jest zrównoważony rozwój, pokojowe współistnienie i równe szanse dla wszystkich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych wykluczeniem.

 

Rodzina jest najmniejszą wspólnotą. Jest środowiskiem, w którym jesteśmy zakorzenieni, z którego wyrastamy i w którym możemy się najpełniej rozwijać. To w rodzinie znajdujemy oparcie, budujemy najtrwalsze więzi, zawsze możemy na siebie liczyć. Szczęśliwe rodziny to zdrowsze, bardziej przyjazne, otwarte i kreatywne społeczeństwo.

 

Jednak rodzina to także wyzwania. Problemy wychowawcze, bytowe, brak czasu, a niekiedy również choroba i niepełnosprawność to tylko niektóre przeciwności, z którymi muszą się zmagać rodziny na całym świecie.

 

Rolą państwa jest wspierać rodziny. Od prawnej i konstytucyjnej ochrony po bieżącą pomoc w sytuacjach kryzysowych państwo powinno towarzyszyć rodzinom w codziennej egzystencji, pomagać w rozwoju i realizacji planów, zapobiegać wykluczeniu.

 

Dlatego dobrze, że pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych obchodzony jest po raz kolejny na całym świecie Międzynarodowy Dzień Rodzin, który przypomina nam o problemach i potrzebach, na które musimy reagować.

 

Z okazji tego wyjątkowego dnia życzymy wszystkim polskim rodzinom, by były szczęśliwe. Żeby łączyły je coraz trwalsze więzy. Żeby jak najczęściej mogły świętować sukcesy. Żeby mogły cieszyć się poczuciem bezpieczeństwa i satysfakcją z własnej pracy.

 

Wszystkim Państwu życzymy wszystkiego najlepszego!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

 

Pierwsza Dama 

Agata Kornhauser-Duda

Poleć znajomemu