przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 19 maja 2018

List Prezydenta z okazji 15-lecia konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”

Uczestnicy i Organizatorzy

uroczystej Gali z okazji 15-lecia konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”

w Bydgoszczy

 

 

Szanowni Państwo!

 

Konkurs „Rolnik Pomorza i Kujaw” stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najciekawszych wizytówek tego regionu. Już od 15 lat przedsięwzięcie to wpisuje się w życie województwa kujawsko-pomorskiego, promując dokonania tutejszych gospodarzy oraz rolniczego potencjału tych ziem. Konkurs stanowi jednocześnie wymowne świadectwo sukcesu, odniesionego przez całe polskie rolnictwo w ostatnich dekadach. Z okazji pięknego jubileuszu składam gratulacje i wyrazy uznania wszystkim, którzy są współtwórcami tego wartościowego dzieła. Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na uroczystej Gali, wieńczącej dotychczasowy dorobek Konkursu.

 

Świętowany przez Państwa jubileusz zbiega się z doniosłym, łączącym wszystkich Polaków wydarzeniem, jakim jest setna rocznica odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
To szczególna sposobność, aby oddać hołd patriotycznym zasługom polskiej wsi; tym, którzy od pokoleń „żywią i bronią”. Nie byłoby wolnej, suwerennej Rzeczypospolitej,
gdyby nie ofiarność i męstwo milionów polskich chłopów, gdyby nie ich gorliwe pielęgnowanie narodowej tożsamości i tradycji, przywiązanie do ojcowizny oraz służba polskiej ziemi.
Tak jak przed wiekiem, gdy patriotyczny wysiłek mieszkańców wsi – podczas zmagań o niepodległość, o ustanowienie naszych granic – istotnie zaważył na szalach historii, tak również dzisiaj pracowitość i przedsiębiorczość polskich gospodarzy są wielkim atutem w rozwoju naszego kraju. Rolnictwo to ważny dział gospodarki narodowej, o znacznym udziale w tworzeniu polskiego PKB i ekspansji polskiego eksportu. Obszary wiejskie są miejscem wielu znakomitych inicjatyw społecznych i samorządowych. Ta świadomość powinna nam stale towarzyszyć, gdy myślimy o polskich talentach, zasobach i szansach, gdy zastanawiamy się nad kształtowaniem pomyślnej polskiej przyszłości.

 

Województwo kujawsko-pomorskie może służyć za przykład tego, jak wiele zawdzięczamy mieszkańcom wsi. To jeden z czołowych regionów rolniczych w Polsce. Konkurs „Rolnik Pomorza i Kujaw”, obrazujący sukcesy tutejszych producentów i propagujący najlepsze wzorce, jest świetną inspiracją także dla innych. Cieszy się on uznaną renomą, jego laureaci otoczeni są społecznym prestiżem. Raz jeszcze serdecznie gratuluję wszystkim, którzy zbudowali i rozwinęli ten pożyteczny projekt oraz wszystkim zwycięzcom kolejnych konkursowych edycji. Życzę Państwu powodzenia na następne lata. Niech w Państwa domach, rodzinach i gospodarstwach zawsze panuje pomyślność, dostatek i szczęście.


Serdecznie Państwa pozdrawiam.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

 

List odczytała Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.