Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 30 maja 2018

List i bukiet kwiatów od Prezydenta dla Alicji Majewskej

Bukiet kwiatów dołączony do listu z okazji urodzin Alicji Majewskej

Wielce Szanowna Pani!

 

Z okazji jubileuszu Pani urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje, życzenia zdrowia i pomyślności, a także wyrazy uznania dla Pani wspaniałego dorobku.

 

Jest Pani artystką, którą wyróżnia ujmujący głos i ogromna charyzma. Wokalne umiejętności łączy Pani z siłą przekazu oraz szczególną wrażliwością. To wszystko sprawia, że w historii polskiej muzyki rozrywkowej Pani droga twórcza stanowi ważny rozdział. Dla licznych wielbicieli Pani talentu znaczona jest ona tytułami wielu albumów oraz cieszącymi się niezmiennym powodzeniem koncertami. Trudno wyobrazić sobie polską estradę bez Pani piosenek – czasem śpiewanych z nostalgią, kiedy indziej przesyconych humorem lub subtelną ironią, ale zawsze pełnych życiowej mądrości i ciekawych obserwacji. Takie utwory jak „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Być kobietą” szybko stawały się wielkimi przebojami, kojarzonymi z Pani wyjątkowym temperamentem estradowym. Słynne „Księżycowe dziewczyny”, które – jak śpiewała Pani w swojej piosence – można było spotkać „w szkołach, biurach, fabrykach” wprowadzały odrobinę magii i optymizmu do szarej rzeczywistości PRL-u. Nie sposób również zapomnieć o obecnych w Pani repertuarze „Pieśniach sakralnych”, stanowiących wyraz zadumy nad kondycją człowieka w świetle wartości chrześcijańskich. 

 

Można więc powiedzieć, że dzięki piosenkom, które wykonuje Pani od lat, „wszystko w poezję się zmienia, nabiera znaczenia, przywraca apetyt na życie”. Dlatego bardzo się cieszę, iż nadal możemy zachwycać się Pani różnorodną twórczością, oczekując kolejnych przejawów Pani artystycznego kunsztu.

 

Raz jeszcze winszując pięknego jubileuszu, proszę o przyjęcie najlepszych gratulacji. 

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu