przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 18 sierpnia 2018

List Prezydenta na Mszy Świętej polowej w intencji ofiar nawałnicy w Suszku

Uczestnicy

Mszy Świętej polowej

w intencji ofiar nawałnicy w Suszku

Lotyń

 

 

 

Ekscelencjo Księże Arcybiskupie!

Czcigodni Kapłani!

Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych!

Drogie Druhny i Drodzy Druhowie!

Szanowne Rodziny!

Uczestnicy Mszy Świętej w intencji ofiar nawałnicy!

 

Mamy w żywej pamięci wydarzenia sprzed roku, kiedy to gwałtowne załamanie pogody dotknęło województwa wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i pomorskie. Lotyń, Suszek i Nowa Cerkiew były wśród miejscowości najbardziej poszkodowanych skutkami nawałnicy. Szczególnie dramatyczny charakter miały wydarzenia w okolicy Suszka, gdzie obóz harcerski łódzkiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej znalazł się w samym centrum żywiołu. Zginęły dwie harcerki, a dwudziestu dwóch innych harcerzy zostało rannych. Jako Prezydent Rzeczypospolitej i protektor harcerstwa łączę się dzisiaj w modlitwie za ofiary tamtej tragedii.

 

Dziękuję mieszkańcom Lotynia i Nowej Cerkwi, którzy nie zważając na zagrożenie, pospieszyli na pomoc harcerzom w zniszczonym obozie. Tragiczne wydarzenia z sierpnia 2017 roku pokazały, że jesteśmy jako społeczeństwo gotowi do poświęceń, do solidarności i do obywatelskiej mobilizacji w obliczu zagrożenia. To także świadectwo sprawnego działania władz samorządowych, sołtysów i wójtów, które unaocznia, jak ważni w takich sytuacjach są lokalni liderzy, szybko i sprawnie organizujący akcję ratunkową.

 

Za odwagę i za Państwa bezinteresowną pomoc chcę Państwu dzisiaj gorąco podziękować. Raz jeszcze zapewniam o mojej modlitwie w intencji wszystkich, którzy ucierpieli
w wyniku nawałnicy. Rodzinom i Bliskim ofiar składam wyrazy głębokiego współczucia.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda 

 

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.