przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 4 grudnia 2015

List prezydenta z okazji uroczystej przysięgi żołnierzy ochotników we Wrocławiu

Pan
gen. dyw. Wiesław Grudziński

Dowódca Garnizonu Warszawa

oraz
Uczestnicy uroczystej przysięgi
żołnierzy ochotników
we Wrocławiu
 
 
Szanowny Panie Generale,
Szanowni Państwo,
Żołnierze Ochotnicy!
 

Z okazji dzisiejszej przysięgi żołnierzy ochotników przesyłam wszystkim zgromadzonym na wrocławskim rynku serdeczne pozdrowienia.

 

Pragnę wyrazić mój największy szacunek dla wszystkich żołnierzy ochotników odbywających służbę w Dowództwie Garnizonu Warszawa – 15 Sieradzkiej Brygadzie Wsparcia Dowodzenia i 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia. Dzisiejsza przysięga wieńczy kilkutygodniowe szkolenie, podczas którego poznaliście własne możliwości, zapoznaliście się z żołnierskimi obowiązkami i wojskową dyscypliną. Wasza patriotyczna postawa oraz ofiarność i oddanie służbie zasługują na najwyższy szacunek. Kierujecie się najwyższymi wartościami: honorem i miłością Ojczyzny.

 

O bezpieczeństwie Polski decyduje nie tylko jakość wojsk operacyjnych, ale w równym stopniu liczebność, jakość i efektywność rezerw sił zbrojnych. Uzawodowienie armii nie pomniejsza znaczenia rezerw, a wręcz odwrotnie – zyskują one na znaczeniu, co też umacnia nasze bezpieczeństwo. Dziękuję za zrozumienie i pozytywny społeczny odzew na decyzję o przywróceniu obowiązkowych ćwiczeń wojskowych dla żołnierzy rezerwy. Ta decyzja była konieczna dla bezpieczeństwa Polski.

 

Żołnierze!

 

Składając przysięgę wojskową, nie tylko przekraczacie granicę dzielącą rekruta od żołnierza, ale też zaciągacie ważne zobowiązanie. Przyrzekacie, że będziecie wiernie służyć Ojczyźnie, aby zapewniać jej niepodległość i suwerenność, a społeczeństwu bezpieczeństwo i pokój. Życzę Wam gorąco, aby zaszczytna służba dla Rzeczypospolitej spełniła Wasze aspiracje i była źródłem dumy i zadowolenia.

 
Szanowni Państwo!
 

Z wyrazami uznania zwracam się do Dowódcy Garnizonu Warszawa oraz kadry szkolącej żołnierzy. Dziękuję za trud włożony w proces przygotowania ochotników. Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz poczucia satysfakcji z pełnienia służby dla Ojczyzny. Żołnierski honor i umiłowanie Ojczyzny w połączeniu z kompetencjami i odwagą stanowią Wasz bezcenny kapitał. Pomnażajcie go przez kolejne lata. Rodzinom i najbliższym żołnierzy składających dzisiaj przysięgę składam gratulacje i dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej. Wszystkich Państwa serdecznie pozdrawiam. 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Czytaj więcej na stronie BBN

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.