przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 15 września 2018

List Prezydenta z okazji 195. rocznicy powstania zakładów farmaceutycznych w Tarchominie

Uczestnicy

obchodów 195. rocznicy

powstania zakładów farmaceutycznych

w Tarchominie

 

 

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo!

 

Z wielką radością i satysfakcją odnotowuję fakt, że zakłady farmaceutyczne w Tarchominie obchodzą 195. rocznicę powstania. Jest to jubileusz znaczący, zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Historia Państwa zakładów to bowiem także historia polskiej przedsiębiorczości, która była w czasach zaborów, obok działalności kulturalnej i oświatowej, ważnym elementem budowania potencjału przyszłej Rzeczypospolitej. Założone w 1823 roku przez Henryka Bogumira Spiessa zakłady w Tarchominie w niepodległej Polsce stały się farmaceutycznym potentatem z ambitnymi planami na przyszłość.

 

Cieszę się, że dzisiejsza uroczystość nawiązuje do tej chlubnej tradycji. W trudnych warunkach międzynarodowej konkurencji produkują Państwo z powodzeniem ważne dla Polaków leki generyczne, zwiększając znacząco ich dostępność. Cieszy mnie również informacja, że Państwa produkty są eksportowane do tak wielu krajów, przynosząc korzyści właścicielom, którymi są Skarb Państwa i pracownicy zakładów. Są Państwo spadkobiercami długiej tradycji i ważnym ogniwem w budowaniu nowoczesnej Polski, w której wspólnie osiągane sukcesy służą wspólnemu dobru.

 

Gratulując raz jeszcze wspaniałego jubileuszu, życzę wszystkim pracownikom Polfy Tarchomin wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w pracy na rzecz polskiego przemysłu farmaceutycznego.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda 

 

 

Słowa listu Prezydenta odczytał minister Błażej Spychalski. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.