Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 15 września 2018

List Prezydenta z okazji 195. rocznicy powstania zakładów farmaceutycznych w Tarchominie

Uczestnicy

obchodów 195. rocznicy

powstania zakładów farmaceutycznych

w Tarchominie

 

 

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo!

 

Z wielką radością i satysfakcją odnotowuję fakt, że zakłady farmaceutyczne w Tarchominie obchodzą 195. rocznicę powstania. Jest to jubileusz znaczący, zwłaszcza w roku obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Historia Państwa zakładów to bowiem także historia polskiej przedsiębiorczości, która była w czasach zaborów, obok działalności kulturalnej i oświatowej, ważnym elementem budowania potencjału przyszłej Rzeczypospolitej. Założone w 1823 roku przez Henryka Bogumira Spiessa zakłady w Tarchominie w niepodległej Polsce stały się farmaceutycznym potentatem z ambitnymi planami na przyszłość.

 

Cieszę się, że dzisiejsza uroczystość nawiązuje do tej chlubnej tradycji. W trudnych warunkach międzynarodowej konkurencji produkują Państwo z powodzeniem ważne dla Polaków leki generyczne, zwiększając znacząco ich dostępność. Cieszy mnie również informacja, że Państwa produkty są eksportowane do tak wielu krajów, przynosząc korzyści właścicielom, którymi są Skarb Państwa i pracownicy zakładów. Są Państwo spadkobiercami długiej tradycji i ważnym ogniwem w budowaniu nowoczesnej Polski, w której wspólnie osiągane sukcesy służą wspólnemu dobru.

 

Gratulując raz jeszcze wspaniałego jubileuszu, życzę wszystkim pracownikom Polfy Tarchomin wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w pracy na rzecz polskiego przemysłu farmaceutycznego.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda 

 

 

Słowa listu Prezydenta odczytał minister Błażej Spychalski. 

Poleć znajomemu