Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 21 września 2018

List z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej

Warszawa, 21 września 2018 roku

 

Uczestnicy
centralnych obchodów
Dnia Krajowej Administracji Skarbowej
w Rzeszowie

 

 

Szanowni Przedstawiciele Władz Państwa!
Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych!
Szanowni Członkowie Kierownictwa, Funkcjonariusze i Pracownicy
Krajowej Administracji Skarbowej!
Panie i Panowie!

 

Z okazji Dnia Administracji Skarbowej pragnę przekazać wyrazy szacunku i uznania wszystkim, którzy swoją sumienną, niezwykle odpowiedzialną pracą współtworzą renomę KAS jako nowoczesnego, profesjonalnego i respektowanego organu naszego państwa.


Panu Ministrowi – Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej, członkom jej kierownictwa, funkcjonariuszom Służby Celnej oraz pracownikom administracji podatkowej i kontroli skarbowej życzę jedynej w swoim rodzaju satysfakcji, jaką daje służba Rzeczypospolitej Polskiej oraz dobru wspólnemu jej obywateli. Kierownictwu i pracownikom Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie składam serdeczne gratulacje z okazji nadania i poświęcenia jej sztandaru.


Niech ten szczególny, własny wizerunek Orła Białego i polskich barw narodowych inspiruje Państwa do osobistego zaangażowania w wypełniane zadania, niech przypomina Państwu
o godności i posłannictwie urzędnika państwowego, o wartościach, zasadach i nakazach moralnych składających się na etos służby publicznej.

 

Tegoroczne obchody Dnia Administracji Skarbowej mają wyjątkowy charakter, bowiem
przez cały rok 2018 Polska świętuje stulecie odzyskania swej niepodległości. Z radością i dumą upamiętniamy historyczny sukces naszych przodków – wiekopomne zasługi Ojców Niepodległości, naszych narodowych elit oraz walkę i pracę milionów zwykłych Polaków, którzy, każdy na swój sposób, wytrwale zabiegali o odbudowę suwerennej Rzeczypospolitej.


Jest to szczególna sposobność, aby przemyśleć ich motywacje, aby raz jeszcze podjąć namysł
nad bezcennym dobrem, jakim jest nasze własne, suwerenne, demokratyczne państwo. Właśnie od takiego państwa oczekujemy, że będzie bezstronnym, a zarazem skutecznym obrońcą i gwarantem naszych praw i wolności – oraz moderatorem życia społecznego w imię ideałów takich, jak sprawiedliwość, solidarność i pomocniczość, w imię praworządności i równości obywateli wszystkich wobec prawa. W tym kontekście nie sposób przecenić roli administracji skarbowej – bowiem to jej działania sprawiają, że państwo ma realne, materialne podstawy funkcjonowania, że jest sprawne, silne, bezpieczne i szanowane.

 

Jestem przekonany, że oddanie i profesjonalizm, nieskazitelność postawy oraz otwartość i życzliwość pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej będą się stale przyczyniać do utrwalania właśnie takiego wizerunku służb finansowych Rzeczypospolitej. 

 

Raz jeszcze składam Państwu gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej
i w sferze osobistej. Proszę też o przekazanie serdecznych pozdrowień Państwa rodzinom
i bliskim – z podziękowaniem za wsparcie, jakiego Państwu na co dzień udzielają.


Wszystkiego dobrego!

 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

 

Podczas uroczystości list odczytał minister Andrzej Dera.

Poleć znajomemu