Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 29 września 2018

List Prezydenta do uczestników akcji II Wakacje dla Bohatera

Uczestnicy i Organizatorzy
II Wakacji dla Bohatera
w Międzyzdrojach

 

 

 

 

Czcigodni Kombatanci!
Szanowni Państwo!
Drodzy Wolontariusze!

 

Polska zawdzięcza swój byt męstwu i ofiarności swoich bohaterów. To dzięki ich poświęceniu możemy dziś żyć w wolnym kraju i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie wolno nam zapomnieć, że nie byłoby Polski, gdyby nie pokolenia Polaków walczących z bronią w ręku o nasze prawo do istnienia. Jesteśmy im winni pamięć i wdzięczność. Wyrażamy ją w słowach, gestach, w formie odznaczeń i honorów, ale równie ważne jest, byśmy naszym podziękowaniom nadawali też bardziej wymierny kształt. Bohaterowie zasługują na chwilę wytchnienia, na to, by zadbać o ich kondycję i zdrowie, by sprawić im choćby drobną przyjemność.

 

Dlatego dobrze, że taką właśnie misję przyjęło Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera. Wiem, że pomagają Państwo regularnie naszym kombatantom i bardzo za to dziękuję. Akcja Wakacje dla Bohatera ma jednak wymiar szczególny. To wspaniały przykład tego, jak wiele możemy dawać sobie nawzajem. Jestem przekonany, że dla młodych ludzi spotkanie z uczestnikami będzie wspaniałą inspirującą przygodą, która wpłynie na ich przyszłe życie, na ich postawy i wybory, na ich charakter i osobowość.

 

Zobacz także: Szef KPRP gościem spotkania II Wakacje dla Bohatera Nie mam też wątpliwości, że wspólnie spędzone dni są dla wszystkich wielką przyjemnością. Tego życzę zwłaszcza Wam, Czcigodni Kombatanci. Niech ten czas będzie dla Was – zgodnie z hasłem akcji – czasem wakacji, wielkim wspólnym świętem młodości ducha, której obcy jest upływ lat i kwestia wieku. Życząc Państwu miłych chwil, dziękuję za to, czego dokonali Państwo dla Rzeczypospolitej oraz za to, że są Państwo gotowi przekazywać dalej swój patriotyzm.

 

W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji wspominamy bohaterów wolnej Polski, oddając im cześć, ale też budujemy mosty między pokoleniami, żeby w nawiązaniu do historycznych dokonań wspólnie kształtować przyszłość. Państwa obecność, wspomnienia, refleksje są dla nas wszystkich bardzo ważne.

 

Raz jeszcze wyrażam mój najgłębszy szacunek dla kombatantów uczestników II Wakacji dla Bohatera. Pozdrawiam też organizatorów i wszystkich biorących udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

 

List odczytała minister Halina Szymańska, Szef KPRP
 

Poleć znajomemu