Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 22 października 2018

Życzenia urodzinowe dla Urszuli Dudziak

Wielce Szanowna Pani!

 

Z okazji jubileuszu Pani urodzin przesyłam serdeczne gratulacje, najlepsze życzenia i podziękowania za Pani wspaniały dorobek artystyczny, który tworzy ważny rozdział w historii polskiej i światowej muzyki. 

 

W powszechnej i zgodnej opinii należy Pani do grona najwybitniejszych wokalistek jazzowych. Pani bogata twórczość czerpie z korzeni tego gatunku, a jednocześnie od początku rozwija się
w rytmie odkrywczych poszukiwań. Perfekcyjne wykonanie, piękno głosu, a nade wszystko siła Pani muzycznej wyobraźni wprowadzają odbiorców w te rejony sztuki, gdzie śpiew
potrafi wyrazić szerokie spektrum emocji i całą gamę wrażeń. Zarówno liczne koncerty, jak i nagrania płytowe potwierdzają Pani znakomitą technikę wokalną, która od lat zachwyca melomanów i krytyków muzycznych, a także stanowi inspirację dla młodych muzyków.


Warto podkreślić, że współpracując z największymi indywidualnościami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej, zawsze pozostawała Pani niezależną artystką, dla której każdy etap twórczego rozwoju jest punktem wyjścia do odkrywania nowatorskich interpretacji. Pani artystyczne dokonania odzwierciedlają dobrze znaną prawdę, że jazz to muzyka tworzona ponad granicami przez ludzi wewnętrznie wolnych. Myślę tu zwłaszcza o czasach, gdy pełen autentycznej pasji fenomen polskiego jazzu był formą niezgody na szarą rzeczywistość PRL–u. 

 

Cieszę się, że z jednakowym entuzjazmem realizuje Pani nowe plany artystyczne, na co zawsze czekają wierni wielbiciele Pani talentu i co z uznaniem witają kolejne pokolenia miłośników współczesnego jazzu. Pani utwory wciąż emanują energią i optymizmem, które kojarzymy nie tylko z Pani estradowym wizerunkiem, ale też z charakterystycznym dla Pani pogodnym stosunkiem do życia. Jestem przekonany, że kompozycje te przysparzać będą słuchaczom jeszcze wiele satysfakcji w przyszłości.

 

Raz jeszcze z całego serca gratuluję Pani i życzę dobrego zdrowia oraz wszelkiej osobistej pomyślności. 

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii,

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu