Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 grudnia 2015

List prezydenta na Gali wręczenia Nagród Identitas 2015

Organizatorzy i Uczestnicy

Gali wręczenia Nagród Identitas 2015
w Warszawie
 
 
 
 
 
 
Szanowni Organizatorzy i Uczestnicy!
Szanowni Laureaci!
Szanowni Państwo !
 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych na Galę wręczenia Nagród Identitas 2015. Organizatorzy tej inicjatywy podejmują szczytne zadanie wspierania i doceniania autorów znaczących prac z zakresu literatury i historii oraz dziedzin pokrewnych. Dyscyplin, które po szczególnych polskich doświadczeniach wieku XX wymagają naszego wyjątkowego zainteresowania i troski. Z zadowoleniem i szacunkiem  witam projekt, który przyczynia się do popularyzowania polskich dokonań naukowych i literackich. Nagrody Identitas są dowodem, iż coraz powszechniejsza staje się myśl, że bez humanistów nie można wyobrazić sobie rozwoju nowoczesnego społeczeństwa, stającego przed wyzwaniami XXI stulecia.

 

Pragnę pogratulować osobom nominowanym do Nagrody, szczególnie zaś tegorocznym Laureatom. Tematyka i wysoki poziom książek zgłoszonych do konkursu świadczą o tym, że inwestowanie w humanistykę jest głęboko uzasadnioną koniecznością i znacząco wpływa
na przyszłość Polski. Jestem głęboko przekonany, że Państwo, którzy otrzymują dzisiaj nagrody, przyczyniają się do rozwoju polskiej refleksji humanistycznej.

 

Fundacji Identitas życzę sukcesu projektów wspierających polskich twórców i naukowców, Laureatom wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, przede wszystkim zaś kolejnych, znakomitych dzieł.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu