Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 31 października 2018

Życzenia od Prezydenta dla Bohdana Łazuki z okazji 80. rocznicy urodzin

Pan

Bohdan Łazuka

 

 

 

 

 

Wielce Szanowny Panie – Dostojny Jubilacie!

 

Z okazji przypadającego dzisiaj jubileuszu Pana 80. urodzin pragnę przekazać Panu serdeczne gratulacje i życzenia oraz podziękować za dotychczasowe lata Pańskiej działalności artystycznej.

 

Należy Pan do grona aktorów, o których zwykło się mówić, że nawiązują bardzo łatwy kontakt z odbiorcą. Przez wiele lat rozwijał Pan swoje zdolności na deskach stołecznych teatrów, w tym Teatru Syrena. Wszyscy pamiętają też Pana kreacje na dużym ekranie. Publiczność teatralna, filmowa i telewizyjna ceni Pańskie poczucie humoru, dystans, a jednocześnie wyjątkowy profesjonalizm. W takich filmach jak „Małżeństwo z rozsądku”, „Przygoda z piosenką”, „Kochajmy syrenki” czy „Hallo Szpicbródka” zaprezentował Pan zarówno wspaniały talent komiczny, jak i umiejętności wokalne. W Pana osobie polska kultura zyskała nie tylko znakomitego aktora, który od lat wzbudza szczere uznanie i sympatię widzów, lecz także godnego kontynuatora przedwojennej tradycji estradowej i rewiowej. W pamięci pozostają śpiewane przez Pana piosenki: „Miłość złe humory ma”, „Wiosną mi bądź” czy wykonywany w telewizyjnym Kabarecie Starszych Panów nostalgiczny utwór „To było tak”. Pana wkład w rozwój sztuki kabaretowej zasługuje na oddzielne docenienie. Współpracował Pan przecież z legendarnym Kabaretem Szpak czy Kabaretem Olgi Lipińskiej. Warto także dodać, że wielką sympatię wśród słuchaczy Polskiego Radia zyskał Pan jako jeden z wykonawców w cieszącym się ogromną popularnością „Podwieczorku przy mikrofonie”. Pański bogaty dorobek, którego nie sposób przywołać tutaj w pełni, został uhonorowany Złotym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 

W tym wyjątkowym dla Pana dniu, zwracając się słowami znanej piosenki, chcę wyrazić przekonanie, że dzisiaj, jutro, zawsze jest i będzie Pan aktorem, który ujmuje wrażliwością, charyzmą oraz niepowtarzalnym urokiem osobistym.

 

Raz jeszcze z całego serca Panu gratuluję, życzę dużo zdrowia oraz zasłużonej satysfakcji z artystycznych osiągnięć.

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej,

Andrzej Duda

Poleć znajomemu