przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 19 grudnia 2018

List gratulacyjny do Pawła Pawlikowskiego i Ekipy Filmowej „Zimnej wojny”

Pan

Paweł Pawlikowski

wraz z Ekipą Filmową „Zimnej wojny”

 

 

 

 

Szanowni Państwo!

 

Pragnę złożyć Państwu bardzo serdeczne gratulacje i wyrazy najwyższego uznania w związku z przyznaniem Państwu ogromnie prestiżowych Europejskich Nagród Filmowych.

 

Decyzje Akademii EFA to wielka radość i satysfakcja, które stają się udziałem całej kultury polskiej. Wspaniałym osiągnięciem jest uznanie stworzonego przez Państwa dzieła „Zimna wojna” za najlepszy film roku 2018. Serdecznie gratuluję Panu Pawłowi Pawlikowskiemu zdobytych Nagród dla Najlepszego Europejskiego Reżysera i Najlepszego Europejskiego Scenarzysty, Pani Joannie Kulig Nagrody dla Najlepszej Europejskiej Aktorki, a Panu Jarosławowi Kamińskiemu Nagrody za najlepszy montaż.

 

Są to przede wszystkim wybitne Państwa osobiste dokonania – a jednocześnie stanowią one wielki sukces polskiej kinematografii. Odkąd „Zimna wojna” pojawiła się na ekranach, tak w Polsce, jak i za granicą zyskała sobie sławę dzieła o wyjątkowej sile oddziaływania i wielkiej filmowej urodzie. Swoim artystycznym kunsztem potrafili Państwo sprawić, że przedstawiona w tym obrazie opowieść, osadzona w polskiej historii, ma wymiar uniwersalny, dotyczący fundamentalnych wartości i podstawowych cech ludzkiej kondycji.

 

Raz jeszcze gratulując – u progu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – składam Państwu najlepsze życzenia radości i pokoju w sercach oraz twórczego spełnienia i kolejnych sukcesów w Nowym 2019 Roku. Jak miliony Polaków, trzymam kciuki za nominację do Oscara. Bardzo serdecznie pozdrawiam całą zwycięską Ekipę „Zimnej wojny”.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.