przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 7 stycznia 2019

Życzenia Prezydenta RP dla wiernych Katolickich Kościołów Wschodnich z okazji Świąt Bożego Narodzenia

 

Wielce Czcigodni Duchowni oraz Wierni Katolickich Kościołów Wschodnich!

Szanowni Państwo!

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia przyjmijcie Państwo z serca płynące życzenia wszelkiej pomyślności, dostatku i dobrego zdrowia, a także pokoju i pokrzepienia we wspólnym przeżywaniu tego błogosławionego czasu w rodzinach i parafiach.

 

Życzę, aby piękno i duchowe treści pielęgnowanych przez Państwa tradycji bożonarodzeniowych uczyniły Państwa spotkania prawdziwie wyjątkowymi. Niech wspólnota świątecznego stołu, serdeczne słowa i radość z ofiarowanych i przyjmowanych upominków oraz śpiew kolęd umocnią łączące Państwa więzi – a obfite łaski nowonarodzonego Bożego Dzieciątka niech towarzyszą Państwu przez cały nowy rok.

 

Śpiewając kolędę „W żłobie leży” powstańcy styczniowi wplatali w jej tekst słowa: Jego miłość to sprawiła, // Że nas wszystkich zjednoczyła /// W jeden węzeł, w jeden ślub! // Więc dzień zbawczy przybliżony, // Głaz grobowy odwalony // I w kolebkę zmienion grób.

 

Nawiązując do obchodów jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości życzę, aby także w roku 2019 wszelkie dobro, które czynią Państwo z myślą o swoich bliskich, krewnych, przyjaciołach, współpracownikach i wspólnotach lokalnych było pomnażaniem wielkiego, wspólnego dobra, jakim jest nasza Ojczyzna.

 

Prezydent RP Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.