Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Gratulacje dla Prezydent-elekt Republiki Słowackiej Zuzany Čaputovej

Jej Ekscelencja

Pani Zuzana Čaputova

Prezydent-elekt Republiki Słowackiej

Bratysława 

 

 

Z okazji wyboru na urząd Prezydenta Republiki Słowackiej, proszę przyjąć serdeczne gratulacje i życzenia wielu sukcesów w pełnieniu tej zaszczytnej misji.
 

Jestem przekonany, że tradycyjnie przyjazne i bliskie stosunki między naszymi państwami i narodami będą się nadal dynamicznie rozwijać w czasie Pani prezydentury. Mam nadzieję, że znakomita dotąd współpraca Polski i Słowacji zostanie utrzymana i pogłębiona. W ostatnich latach z powodzeniem rozwijaliśmy nasze dwustronne relacje polityczne i gospodarcze. Słowacja jest ważnym partnerem Polski w takich prezydenckich przedsięwzięciach jak Inicjatywa Trójmorza, Bukareszteńska Dziewiątka oraz Grupa Wyszehradzka.

Zobacz także: Minister Szczerski: Andrzej Duda przekazał gratulacje nowej Prezydent Słowacji Zuzanie Čaputovej Warszawa i Bratysława wnoszą także konstruktywny i konkretny wkład do zapewnienia bezpieczeństwa w Europie. Działając na rzecz wzmocnienia więzi transatlantyckiej, jesteśmy aktywnymi podmiotami w Unii Europejskiej i NATO. Pragnę zapewnić, że Słowacja zawsze może liczyć na przychylność i solidarność Polski.   
 

Mam nadzieję, że zechce Pani kontynuować dobrą tradycję bezpośrednich relacji między prezydentami naszych państw. W tym kontekście pragnę zaprosić Panią Prezydent do złożenia wizyty w Polsce przy najbliższej możliwej okazji.
 

Proszę jeszcze raz przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności w pełnieniu funkcji Prezydenta Republiki Słowackiej.   

        

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu