przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 16 stycznia 2016

List prezydenta na gali wręczenia Wektorów za rok 2015

Uczestnicy i Organizatorzy
gali wręczenia Wektorów za rok 2015
 
Szanowni Państwo!
 

Zrównoważony, stabilny, długotrwały rozwój nigdy nie jest dziełem przypadku, ale opiera się na wytrwałej pracy i odważnie urzeczywistnianej wizji. Takie właśnie przesłanie wiąże się z wręczanymi dziś nagrodami Wektorów. Tymi prestiżowymi wyróżnieniami honorowane są osoby, które swoimi postawami i działaniami tworzą dobre wzorce, inspirują innych, wskazują kierunki prowadzące do wspólnego sukcesu. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym statuetkami Wektorów.

 

Jesteśmy obecnie na ważnym, może nawet przełomowym, etapie drogi w przyszłość. Mamy powody do zadowolenia, ale także świadomość, że bez korekt dotychczasowego modelu gospodarczego, a także społecznego, trudno będzie zapewnić krajowi trwałe źródła ekonomicznego wzrostu.

 

Sądzę, że Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej dobrze to rozumieją. Państwa środowisko konsekwentnie zabiega o tworzenie jak najlepszych warunków dla rodzimej przedsiębiorczości, o znoszenie barier dla działalności biznesowej, o umacnianie polskich przewag konkurencyjnych i pogłębianie innowacyjności. Jednocześnie zdają sobie Państwo sprawę, że wzrost gospodarczy zależy również od tego, jakimi wartościami będą kierować się Polacy w życiu społecznym. Od tego, czy Polska zapewni obywatelom równość szans, czy będzie solidarna, sprawiedliwa i uczciwa. Potrzebujemy gospodarki łączącej interesy pracodawców i pracowników. Oczywiście zawsze należy pamiętać, że aby móc wydawać i dzielić, trzeba zyskiwać i pomnażać. Jednak produktywność i wydajność nie są oderwane od wyzwań społecznej spójności, od jakości tworzonych w Polsce miejsc pracy, w tym także od poziomu wynagrodzeń pracowników. Jestem przekonany, że środowisko Pracodawców RP dostrzega te ważne zależności, kształtujące polski potencjał. Cieszę się, że uczestnicząc w pracach Rady Dialogu Społecznego, będą Państwo przyczyniać się do osiągania rozsądnych, pożytecznych kompromisów i nakreślania najlepszej dla Polski drogi rozwoju.

 

Życzę Państwu kolejnych osiągnięć w działalności dla dobra publicznego, w pobudzaniu polskiej przedsiębiorczości oraz pomnażaniu społecznego kapitału. Serdecznie pozdrawiam uczestników dorocznego Balu Pracodawców. Składam Państwu życzenia pomyślności na cały rozpoczynający się rok 2016, a dzisiejszego wieczoru życzę udanej zabawy.

 

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.